Szyba z innego auta przytwierdzona pianką montażową. Policjanci nie wierzyli w to co zobaczyli

i

Autor: Dolnośląska policja Szyba z innego auta przytwierdzona pianką montażową. Policjanci nie wierzyli w to co zobaczyli

Szyba z innego auta przytwierdzona pianką montażową. Policjanci nie wierzyli w to co zobaczyli

2022-04-08 9:27

Złotoryjscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letnią kobietę, która jechała samochodem z przednią szybą… z innego auta. Dodatkowo została zamontowana przy użyciu pianki montażowej. Okazało się, że to był dopiero początek kłopotów kierującej.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Czaple w powiecie złotoryjskim. Funkcjonariusze drogówki zauważyli samochód osobowy z szybą czołową wystającą ponad dach tego pojazdu. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli i sprawdzić jego stan techniczny.

Kiedy podeszli bliżej pojazdu, nie wierzyli w to co zobaczyli. - Przednia szyba czołowa była z innego modelu samochodu i kompletnie nie pasowała do tego auta. Częściowo wystawała ponad dach i w tych miejscach była zabezpieczona kawałkami taśmy. Tam, gdzie szyba była zbyt wąska i nie przylegała do oryginalnego otworu, widoczna była pianka montażowa, za pomocą której szyba została przymocowana – relacjonuje sierż. szt. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

Pociąg zmiótł samochód z przejazdu kolejowego. Malutkie dziecko w szpitalu

Za kierownicą siedziała 35-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego. Brak badań technicznych i usterki auta skutkowały zatrzymaniem przez policjantów dowodu rejestracyjnego. Okazało się, że to dopiero początek kłopotów kobiety.

Wyszło bowiem na jaw, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i ciąży na niej sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że była pod wpływem narkotyków.

- Kobieta została zatrzymana i trafiła już do zakładu karnego, gdzie odbędzie zastępczą karę aresztu. W celu potwierdzenia faktu kierowania przez nią pojazdem pod wpływem narkotyków, została jej pobrana krew do dalszych badań. Za kierowanie pojazdem, pomimo posiadania sądowego zakazu oraz wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Dominika Kwakszys.

Sonda
Czy kierowca, który jedzie po narkotykach, powinien stracić prawo jazdy dożywotnio?