Sklepy rowerowe oferują teraz przeglądy pojazdów  w promocyjnych cenach

i

Autor: Unsplash/PD/pixabay.com Sklepy rowerowe oferują teraz przeglądy pojazdów w promocyjnych cenach

Szykuj rower na wiosnę! Za przegląd pojazdu teraz zapłacisz najmniej [AUDIO]

2016-02-09 18:48

Pogoda już zachęca do wyciągnięcia rowerów z piwnic. Najlepiej przygotować je do jazdy teraz, bo przed sezonem jest po prostu taniej.

Niektóre serwisy rowerowe we Wrocławiu mają przedsezonowe promocje na przeglądy. Jak radzą specjaliści - dobrze jest już z nich skorzystać. Zapłacimy mniej i ominiemy kolejki.

- Sprawdzamy ciśnienie w oponach, druga podstawowa sprawa to łańcuch, który się zużywa. Czasami należy go wymienić. Trzeba go czyścić, smarować. Inne usterki mogą wyjść już podczas jazdy. Objawem nienasmarowanego i brudnego układu napędowego jest nieprzyjemny , który pojazd wydaje przy jeździe - tłumaczy Łukasz Liszkowski, serwisant rowerowy.

Pozimowe przeglądy rowerów. Jak robią to wrocławianie?

Mieszkańcy miasta powoli przymierzają się już do powrotu do jazdy na dwóch kółkach:

- Muszę rower umyć, napompować koła, z kurzu go oczyścić - wylicza jeden z nich.

- Potrzebuję wyciągnąć go z piwnicy, przeczyścić. Przydałoby się już za to zabrać, ale przeważnie i tak wszystko robię na ostatnią chwilę, więc skończy się tak, że zabiorę się za to dopiero w marcu - przyznaje kolejna zapytana.

- Zawsze staram się oddać rower do przeglądu, żeby poprawić łańcuch, hamulce, ewentualnie dopompować koła. Zostawiam to profesjonalistom, bo kompletnie się na tym nie znam. Ja tylko jeżdżę - śmieje inna wrocławianka.

Nie tylko rowery

Z szafy możemy wyciągnąć już również rolki, albo hulajnogi, ale pamiętajmy, te również wymagają odświeżenia po zimie.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Wrocławski student przerobił Furbiego. Teraz zabawka podaje pogodę i informuje o postach na Facebooku [WIDEO, GALERIA, AUDIO]