Tak zakonnica terroryzuje dzieci w szkole. Wielkie przerażenie, w tle nagrania

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Tak zakonnica terroryzuje dzieci w szkole. Wielkie przerażenie, w tle nagrania

Jak tak można?!

Tak zakonnica terroryzuje dzieci w szkole?! Wielkie przerażenie, w tle nagrania

2023-01-20 10:50

Niepokojące doniesienia ze szkoły podstawowej w Dolnym Brzegu (woj. dolnośląskie). Zakonnica uczy tam religii w klasach I-III. Rodzice uczniów twierdzą, że zmusza dzieci do uczestnictwa w niedzielnej mszy i straszy nagraniami z monitoringu. Kościół bada sprawę, a jego przedstawiciel zapewnia, że nie ma zgody na tego typu działania.

Wstrząsające doniesienia przekazali dziennikarze portalu Wyborcza.pl. Zakonnica, która uczy religii w szkole w Dolnym Brzegu ma wymagać od uczniów uczestnictwa we mszy, jeśli ci chcą uzyskać ocenę celującą. Rodzice twierdzą, że to śmiało można nazwać terrorem. Czy zakonnica ma prawo walczyć w ten sposób o podwyższenie frekwencji na niedzielnej eucharystii? Co więcej - nauczycielka ma straszyć uczniów, że co tydzień przegląda kamery z monitoringu, zamontowane w kościele pw. Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym.

Dolny Brzeg. Rodzice oskarżają zakonnicę. Kościół bada sprawę lekcji religii

Rodzice nie godzą się rzecz jasna na takie wymagania zakonnicy. - Religia nie powinna polegać na zastraszaniu, a na przekazywaniu wiedzy z zakresu religioznawstwa oraz na budowaniu pozytywnych relacji między dziećmi - podkreślają, cytowani przez portal Wyborcza.pl. Opiekunowie zwracają również uwagę na fakt, iż pokrzywdzone w tym przypadku są dzieci z innych parafii. 

Z postawą zakonnicy nie zgadza się również Kościół. Archidiecezja wrocławska ma wyjaśnić sprawę. - Nie wyobrażam sobie, żeby chodzenie do kościoła było gwarancją szóstki na świadectwie. Nie oceniamy wiary, więc uczestnictwo we mszy nie może mieć wpływu na stopnie. To sprawa wręcz intymna - podkreślił ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej, cytowany przez portal Gazety Wyborczej.

Lekcje religii cieszą się coraz mniejszą popularnością. W październiku 2022 roku przekazywaliśmy materiał, w którym opisywaliśmy masowy bunt młodzieży przeciwko katechezom. Wydaje się, że opisywane wyżej praktyki nie wpłyną pozytywnie na zainteresowanie religią. Naszych czytelników zachęcamy do oddawania głosu w sondzie, którą zamieszczamy pod tekstem.

Sonda
Czy lekcje religii powinny odbywać się w szkołach?
Absurdalna lekcja religii. Kościół chce leczyć homoseksualizm elektrowstrząsami! Komentery Adama Federa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE