Na zdj. sierż. szt. Tomasz Szczepański

i

Autor: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/ Na zdj. sierż. szt. Tomasz Szczepański

Ten policjant uratował życie 26-latkowi! Zdołał powstrzymać go przed popełnieniem samobójstwa

2016-01-20 19:40

Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej próbował się zabić przez powieszenie. W porę został jednak odcięty i uratowany przez znajomych. Następnym razem pomógł mu ten policjant. 

Do zdarzenia doszło 18 stycznia w godzinach przedpołudniowych. To wtedy sierżant sztabowy Tomasz Szczepański z głogowskiej komendy uratował życie mężczyźnie, dzwoniącemu na numer alarmowy. Dzięki spokojnej rozmowie zdołał odwieść go od samobójstwa, jednocześnie  uzyskując od niego informacje na temat miejsca pobytu i wysyłając z pomocą policyjny patrol.

Kiedy zdenerwowany mężczyzna rozłączył się, Szczepański do niego oddzwonił. Zdołał rozmawiać z nim aż do momentu przyjazdu na miejsce policji. 

- Zdesperowany mężczyzna znajdował się w lesie w okolicach Głogowa. Na szczęście pomoc dotarła na czas. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy - relacjonuje asp. Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.

Jak ustalili policjanci, 26-latek nie pierwszy raz próbował targnąć się na swoje życie. Zaledwie kilka godzin wcześniej próbował się powiesić - wtedy jednak znajomi odcięli go na czas. Teraz został skierowany na konsultację do szpitala specjalistycznego.

Czytaj także: Parking pod Narodowym Forum Muzyki płatny. Sprawdź, od kiedy