Wrocławianin znalazł w mieszkaniu ogromnego ptasznika

i

Autor: Ekostraż Wrocławianin znalazł w mieszkaniu ogromnego ptasznika

To musiał być szok! Wrocławianin znalazł w mieszkaniu ogromnego ptasznika

2021-09-01 14:49

Taki widok może przyprawić o atak serca. Lokator jednego z mieszkań na wrocławskim Ołbinie znalazł w swoim mieszkaniu ogromnego pająka. Kilkucentymetrowy, włochaty ptasznik był agresywny i nawet fachowcom trudno było go złapać. Obecnie trwają poszukiwania jego właściciela.

Chwile grozy przeżył mieszkaniec wrocławskiego Ołbina. We wtorek wieczorem w swoim mieszkaniu przy ul. Daszyńskiego znalazł ogromnego pająka. Kilkucentymetrowy, włochaty ptasznik siedział sobie jak gdyby nigdy nic na ścianie przy drzwiach wejściowych.

Na miejsce wezwano wolontariuszy z wrocławskiej Ekostraży, którzy mieli za zadanie schwytać pająka. Jak przyznaje w rozmowie z TVN24 Anna Chrobot z Ekostraży, ptasznik okazał się dość agresywny i niełatwo było go złapać.

Pająk, który pojawił się w mieszkaniu przy Daszyńskiego, to prawdopodobnie Nhandu chromatus z rodziny ptasznikowatych. Pająki te są co prawda jadowite, ale ich jad porównywalny jest z jadem pszczoły i nie powinien być groźny dla człowieka. Wszystko wskazuje na to, że ptasznik uciekł z czyjejś hodowli. Obecnie trwają poszukiwania jego właściciela.

Wyrzucił na śmietnik olbrzymiego pająka w Dąbrowie Górniczej