Wąż w muszli klozetowej

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Wąż w muszli klozetowej! Przerażona kobieta wezwała na pomoc strażaków

2021-06-30 14:25

Przerażającego odkrycia dokonała mieszkanka powiatu trzebnickiego. Gdy kobieta chciała po południu skorzystać z łazienki, zauważyła w muszli klozetowej wijącego się węża. Z pomocą pospieszyli trzebniccy strażacy, którzy schwytali gada i wynieśli z mieszkania.

Niecodzienna interwencja czekała we wtorek strażaków z Trzebnicy na Dolnym Śląsku. Ok. godz. 17:30 do służby dyżurnej Stanowiska Kierowania KP PSP w Trzebnicy zadzwoniła zdenerwowana kobieta, informując, że w jej łazience jest wąż. Jak się okazało, gdy kobieta chciała skorzystać z łazienki, zauważyła w muszli klozetowej wijącego się gada.

Na miejsce natychmiast wysłano czterech strażaków. Strażacy, mimo że nie mają zbyt dużego doświadczenia z gadami, ostrożnie odłowili węża, umieścili go w jutowym worku i wynieśli z mieszkania. Wszystko wskazuje na to, że wąż dostał się do szamba, a stamtąd rurą odpływową wsunął się do muszli klozetowej.

Schwytany przez strażaków wąż został wywieziony do lasu i tam wypuszczony na wolność.

To kolejne tego typu zdarzenie na Dolnym Śląsku. W kwietniu mieszkanka Legnicy znalazła w swojej łazience 1,5-metrowego węża zbożowego, a w czerwcu ubiegłego roku pyton pojawił się w bloku na wrocławskich Popowicach. Z kolei w październiku ubiegłego roku pyton królewski, jak gdyby nigdy nic, pełzał sobie po wrocławskim Nadodrzu.

Wszedł na przejście razem z synkiem, a po chwili uratował mu życie