Msza święta Dominikanie - online

i

Autor: Freeimages Msza święta Dominikanie - online

Tomasz Terlikowski na czele komisji. Rozliczy "Religijną SEKTĘ" z zakonu dominikanów i Pawła M.

2021-03-30 22:27

Po szokującym oświadczeniu wrocławskich dominikanów i relacjach ofiar duchownego Pawła M., powołana została "niezależna komisja z uprawnieniami m.in. do przesłuchiwania dominikanów". Prace komisji mają zakończyć się do końca czerwca tego roku, a na jej czele stanie publicysta i działacz katolicki - Tomasz Terlikowski.

Wrocławscy dominikanie z początkiem marca br. opublikowali wstrząsające oświadczenie, w którym przyznali, że w latach 1996 -2000 w ramach duszpasterstwa akademickiego działała "religijna sekta". Głównym antybohaterem stał się ojciec Paweł M.; dominikanin, który przez 4 lata miał dopuszczać się wielu nadużyć.

Szczegóły potwornych praktyk duchownego zdradziły jego ofiary: Miał GWAŁCIĆ na ołtarzu, recytować grzechy i wypędzać SZATANA z ubrań! Ofiary księdza zdradzają szczegóły

Współcześni dominikanie sami przyznali, że w duszpasterstwie dochodziło do potwornych scen, a całość przypominała religijną sektę. W oświadczeniu m.in. przepraszali wszystkich wiernych i ofiary, a także namawiali do zgłaszania się ofiar zakonu - nieważne z jakiego okresu czasu. Czytaj więcej: Wrocław: SZOKUJĄCE oświadczenie dominikanów obnaża MROCZNĄ przeszłość! 4 lata makabrycznej SEKTY to dopiero POCZĄTEK?!

Specjalna, niezależna komisja zbada sprawę Pawła M. Na czele Terlikowski

We wtorek (30.03.21 r.) zakon poinformował, że w celu wyjaśnienia działań o. Pawła M. powołana została niezależna komisja z uprawnieniami m.in. do przesłuchiwania dominikanów. Na jej czele stanie publicysta Tomasz Terlikowski, a poza nim, w jej skład weszli - powołani przez samego Terlikowskiego: 

  • prof. Michał Królikowski – prawnik,
  • ks. dr Michał Wieczorek – prawnik kanonista, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Częstochowie,
  • dr Bogdan Stelmach – seksuolog, psychiatra, psychoterapeuta, zajmujący się zarówno ofiarami, jak i sprawcami przestępstw seksualnych, który współpracuje z kościelną komisją w Płocku,
  • Wioletta Konopa-Stelmach – psycholog i psychoterapeuta,
  • dr Sabina Zalewska – pedagog i psycholog rodziny,
  • dr Sebastian Duda – teolog, filozof, specjalista od kwestii o. Marie-Dominique Phillipe’a i podobnych spraw we Francji,
  • o. Jakub Kołacz SJ – były prowincjał prowincji krakowskiej Towarzystwa Jezusowego.

Przypomnijmy, przeciwko zakonnikowi Pawłowi M. wszczęto już kanoniczny proces karny, o czym prowincjał dominikanów o. Paweł Kozacki poinformował w zeszłym tygodniu.

- Ciągle poznajemy nowe fakty z przeszłości ojca Pawła M., dlatego wszcząłem kanoniczny proces karny, a zebrane dokumenty zostaną w trybie pilnym wysłane do Rzymu do Kurii Generalnej Zakonu, a przez nią do Watykanu - napisał w oświadczeniu.

Komisji zostaną udostępnione dokumenty Prowincji dotyczące sprawy Pawła M. oraz zostanie jej udzielone prawo do przesłuchania dominikanów.

- Komisja będzie dążyć do tego, by jej prace zakończyły się do 30 czerwca 2021 roku, jednak ostateczny termin wyznaczy jej Przewodniczący, wziąwszy pod uwagę tryb i zaawansowanie prowadzonych działań - czytamy. Wyniki badań organu otrzyma generał zakonu, który na tej podstawie zdecyduje o ewentualnych konsekwencjach dla winnych błędów i zaniedbań.

Co się dzieje z Pawłem M.?

O jego poczynaniach informowaliśmy szerzej w artykule poświęconym jego nadużyciom: TUTAJ.

Prowincjał dominikanów o. Paweł Kozacki w wydanym oświadczeniu z ubiegłego tygodnia zapewnił, że "do czasu zakończenia sprawy" o. Paweł M. przebywa w izolacji w jednym z klasztorów, którego nie może opuszczać. Dominikanin ma zakaz noszenia stroju zakonnego oraz sprawowania czynności kapłańskich, a także kontaktowania się z osobami z zewnątrz.

Papież Franciszek nie miał litości. Okrutna kara! Abp. Głódź zesłany do pałacu. Komentarz Adama Federa [WIDEO]