Zobaczcie film

Trąba powietrzna na Dolnym Śląsku! Zerwany dach przychodni i powalone drzewa

2023-05-25 14:13

Trąba powietrzna uderzyła w miejscowość Piotrowice pod Jaworem na Dolnym Śląsku. Rezultatem groźnego zjawiska był uszkodzony dach lokalnej przychodni i połamane drzewa. Jedno z nich spadło na linii energetyczną.

Piotrowice. Trąba powietrzna pod Jaworem 

W miniony wtorek, 23 maja, przez Dolny Śląsk przeszły burze, lokalnie nawet burze z gradem. Okazuje się, że nie były to jedyne groźne zjawiska atmosferyczne w regionie. Około godziny 19 w miejscowości Piotrowice pod Jaworem pojawiła się trąba powietrzna. - W wyniku tego zjawiska doszło do uszkodzenia dachu budynku przychodni zdrowia. Uszkodzony zostały również dach szopki oraz połamane drzewa – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze.

Do akcji ruszyli strażacy, którzy usunęli dachówki zagrażające upadkiem na ziemię, a także usunęli zwisających konary drzew. Interweniować musieli również energetycy, bowiem jedno z drzew zerwało linię energetyczną. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Tymczasem na profilu na Facebooku „Dolnośląska Pogoda. Ostrzeżenia Meteorologiczne” zostało zamieszczone nagranie, na którym widać trąbę powietrzną w Piotrowicach. - Wiemy już na pewno, że w komórce burzowej w okolicach Jawora mieliśmy rotację. Dodatkowo napływają informacje o krótkotrwałej trąbie powietrznej – poinformował fanpage.