
Prusice. Adam Sz. aresztowany na 3 miesiące
Tragedia w Prusicach pod Trzebnicą wstrząsnęła całą Polską. W poniedziałek, 31 marca, zmarł 9-letni chłopiec, trzecia ofiara Adama Sz., funkcjonariusza Służby Więziennej, który zaczął strzelać do najbliższych. Tego samego dnia sąd uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Jak przekazała prokuratura, Adam Sz. podejrzany jest o popełnienie potrójnego zabójstwa. - Działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, oddał strzały z broni palnej w kierunku pokrzywdzonej, a następnie dwóch małoletnich. W konsekwencji spowodował u pokrzywdzonej ranę postrzałową głowy i szyi, a u małoletniej pokrzywdzonej obrażenia w postaci rany postrzałowej głowy. Obrażenia te spowodowały ich zgon na miejscu zdarzenia. Natomiast małoletni pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci rany postrzałowej głowy, w wyniku których nastąpił jego zgon w dniu 31 marca 2025 roku – przekazała prok. Karolina Stocka-Mycek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.
51-latek nadal przebywa w jednym ze szpitali we Wrocławiu i z uwagi na stan zdrowia, nie ma aktualnie możliwości przeprowadzenia z jego udziałem czynności procesowych.
- Kierując wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania prokurator oparł się na przepisie art. 249 § 3a k.p.k.. Przepis ten wskazuje, że skierowanie takiego wniosku może nastąpić bez przesłuchania podejrzanego, gdy ogłoszenie mu postanowienia o przedstawieniu zarzutów i przesłuchanie, nie jest możliwe ze względu na stan jego zdrowia. W takim wypadku należy ogłosić postanowienie o przedstawieniu zarzutów i przesłuchać podejrzanego w terminie 7 dni od ustania okoliczności uniemożliwiającej wykonanie tych czynności – dodaje prok. Karolina Stocka-Mycek.
Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- Strona internetowa pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Polecany artykuł: