Rodzice zmarłego noworodka usłyszeli zarzuty!

i

Autor: pixabay.com

Tragedia w Świdnicy. Rodzice zmarłego noworodka usłyszeli zarzuty!

2020-12-15 13:42

Rodzice 5-tygodniowego noworodka, który w minioną niedzielę zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w Świdnicy, usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Sekcja zwłok nie pozwoliła ustalić przyczyny śmierci noworodka. W chwili zatrzymania oboje rodzice byli pijani.

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę (13 grudnia) w Świdnicy. W jednym z mieszkań zmarło 5-tygodniowe niemowlę. Jak się okazało, rodzice dziecka byli kompletnie pijani – mężczyzna miał w organizmie 3,3 promila alkoholu, a kobieta - 1,5 promila. Oboje zostali zatrzymani.

W poniedziałek odbyła się sekcja zwłok dziecka. Niestety, jej wyniki nie pozwoliły ustalić dokładnej przyczyny śmierci niemowlęcia. Być może więcej wyjaśnią zaplanowane badania histopatologiczne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na ciele dziecka nie było widocznych śladów przemocy, a maluch był zadbany.

Oboje rodzice usłyszeli zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zostali objęci policyjnym dozorem. Może im grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jodła, czy świerk? Jaką choinkę kupimy na Boże Narodzenie?