Dwa tragiczne pożary na Dolnym Śląsku

i

Autor: AndrzejRembowski/pixabay

Tragiczny finał pożarów na Dolnym Śląsku. Nie żyją dwie kobiety

2022-01-18 14:40

Tragicznie zakończyły się dwa pożary, do których doszło we wtorek (18 stycznia) we Wrocławia i w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Nie żyją dwie kobiety, które przebywały w mieszkaniach, w których pojawił się ogień.

W nocy (18 stycznia) doszło do tragicznego zdarzenia w Świdnicy. Po godz. 2 służby ratunkowe zostały wezwane do jednego z mieszkań przy ulicy Głowackiego. Jak przekazali mieszkańcy, na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych wyczuwalny był swąd spalenizny, choć nie było oznak pożaru.

Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania skąd dochodził intensywny smród. W przedpokoju zastali tlące się fragmenty wyposażenia. - W tym miejscu została znaleziona również kobieta, już nie żyła. W tej chwili trudno powiedzieć, co się tam wydarzyło – powiedział portalowi doba.pl mł. brygadier Łukasz Grzelak z PSP w Świdnicy.

Przyczyna zgonu 73-letniej kobiety będzie znana po sekcji zwłok.

Tragiczny wypadek w Jędrzychowicach na DK 94. Nie żyje drugi mężczyzna [ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ] 

Pożar ciężarówki na autostradzie A4

Pożar kamienicy przy Borowskiej we Wrocławiu

Tymczasem w poniedziałek przed południem doszło do pożaru w budynku przy ul. Borowskiej, naprzeciwko Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Ogień pojawił się w mieszkaniu na I piętrze. - Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej z mieszkania ewakuowano osobę poszkodowaną. Równocześnie z przyjazdem na miejsce straży, dojechało też pogotowie, które przejęło poszkodowaną. Pomimo reanimacji, kobiety nie udało się uratować – przekazał PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.

Zmarła kobieta miała ok. 60 lat. Jak podkreślił dyżurny WSKR, nie było konieczności ewakuacji innych mieszkańców budynku.

Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?