Tragiczny wypadek na trasie Zgorzelec - Lubań

i

Autor: pixabay.com

Tragiczny wypadek na trasie Zgorzelec - Lubań. Jedna osoba nie żyje, kilkoro rannych

2021-12-16 10:59

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wypadku, do którego doszło w czwartek (16 grudnia) rano na drodze krajowej nr 30 między Zgorzelcem a Lubaniem. Ok. godz. 9 w miejscowości Nowa Karczma zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Droga została zablokowana.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek (16 grudnia) ok. godz. 9 na drodze krajowej nr 30 między Zgorzelcem a Lubaniem. Ok. godz. 9 na wysokości miejscowości Nowa Karczma zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Jak informuje portal eluban.pl, ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca volkswagena golfa próbował wyprzedzać inny pojazd na wzniesieniu. Niestety, manewr zakończył się tragicznie - golf zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka volkswagenem passatem, po czym wypadł z drogi.

Golfem podróżowało czterech mężczyzn. 28-letni pasażer siedzący na przednim fotelu (mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego) zginął na miejscu. Kierowca oraz dwaj inni pasażerowie (mieszkańcy powiatu lubańskiego) zostali ranni i trafili do szpitali w Lubaniu oraz Zgorzelcu. Do szpitala został też przewieziony kierujący passatem mieszkaniec powiatu lubańskiego.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Droga krajowa nr 30 w miejscu wypadku została zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać ok. 4 godzin.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Brawura na przejeździe kolejowym w centrum Leszna