Tramwaj z Wrocławia trafił do przydomowego ogrodu w Łodzi. Kosztował 99 999 zł

i

Autor: MPK Wrocław Tramwaj z Wrocławia trafił do przydomowego ogrodu w Łodzi. "Kosztował" 99 999 zł

Tramwaj z Wrocławia trafił do przydomowego ogrodu w Łodzi. "Kosztował" 99 999 zł

2022-07-06 14:53

Państwo Sylwia i Michał z Łodzi przekazali 99 999 złotych za tramwaj Konstal 105Na. Tym samym wsparli styczniową aukcję MPK na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzcy, oprócz samego wagonu, otrzymali klucz do zwrotnic oraz bezpłatny kurs na motorniczego.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w tym roku po raz 30. Zbierała fundusze na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci. Tramwajowa aukcja MPK Wrocław wydatnie wspomogła ten cel. Zwycięzcy licytacji wykazali się wielką szczodrością, ale zyskali jednocześnie wyjątkowy tramwaj z 1979 roku.

ZOBACZ TEŻ: Pościg po rusztowaniach i atak szpikulcem. Policjanci użyli broni palnej

- Ten pojazd to kawał historii. Rozsławiła go Maria Koterbska, śpiewając o niebieskich tramwajach. Ten konkretny egzemplarz przejechał 3 miliony kilometrów, jeździł po mieście 43 lata. Pamięta Edwarda Gierka jako pierwszego sekretarza, pierwszą pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Polski, czy pierwszy odcinek Pszczółki Mai – przypomina Krzysztof Balawejder, prezes MPK.

Długi na 13 i pół metra wagon jest w stanie pomieścić łącznie 125 osób, z czego 20 może wygodnie usadowić się na charakterystycznych czerwonych krzesełkach.

Tramwaj MPK Wrocław licytowały w ramach WOŚP aż 33 osoby. Cena wywoławcza wynosiła złotówkę. Przewoźnik zadeklarował, że jeżeli suma będzie sześciocyfrowa to do samego pojazdu dołoży także zwycięzcy, wspomniany kurs na motorniczego. Do tej symbolicznej kwoty zabrakło zaledwie 1 zł, więc opcja darmowego szkolenia i tak stała się faktem.

Tramwaj stanął przed domem zwycięzców licytacji, w ich ogrodzie na specjalnie ułożonym torowisku. W nowych realiach zadebiutuje szybko, to w tym tramwaju mają rozegrać się bowiem lipcowe urodziny ich syna.

- Jestem pod wrażeniem życzliwości i naturalności pani Sylwii i Pana Michała. Dzięki ich ofiarności pomożemy w leczeniu wzroku dzieciaków, pomożemy im jak mówi tegoroczne hasło finału Wielkiej Orkiestry, rzeczywiście „przejrzeć na oczy”. A tym samym wyrównamy ich szanse na życie w bardziej komfortowych warunkach, to cieszy – dodaje prezes MPK.

Basen na wrocławskim Brochowie otwarty
Sonda
Czy wsparłeś WOŚP w 2022 roku?