Remont kosztował 11,6 mln zł

Tramwaje wracają do Leśnicy. Dobra informacja dla mieszkańców zachodniego Wrocławia

2022-12-03 8:00

Dobre wieści dla mieszkańców zachodu Wrocławia. W poniedziałek, 5 grudnia, tramwaje linii 3, 10 i 20 wrócą na stałe trasy i znów będą dojeżdżać do Leśnicy.

Wrocław. Tramwaje wracają do Leśnicy 

Podczas weekendu, 3 i 4 grudnia, pomiędzy Leśnicą i Pilczycami będzie kursował jeszcze autobus zastępczy 710. - Stan torowiska na pętli w Leśnicy był opłakany, co w ostatnich latach skutkowało wieloma wykolejeniami – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

W ramach remontu na pętli MPK wymieniło 1,2 km torów. Część torowiska – na tysiącu metrów kwadratowych – zazieleni się, a na kolejnym tysiącu metrów kwadratowych jest nawierzchnia z betonu. Dzięki zamontowanej smarownicy torowej tramwaje na łukach pętli będą przemieszczać się ciszej. Łączny koszt wszystkich przeprowadzonych prac to ponad 11,6 mln zł.

Tramwaje linii 3, 10 i 20 od rozpoczęcia prac na pętli (22 października) kursowały zmienioną trasą, kończąc na Pilczycach. Od poniedziałku 5 grudnia powrócą na swoje stałe trasy do pętli Leśnica. Pomiędzy Pilczycami a Leśnicą kursowały w tym czasie tramwaje wahadłowe linii 73. Ta linia zostanie zlikwidowana w sobotę 3 grudnia.

W dniach 3 i 4 grudnia pomiędzy Pilczycami a Leśnicą będzie jeździł autobus zastępczy linii 710, z częstotliwością co 7,5 minuty. Będzie można nim kontynuować podróż na bilecie jednorazowym skasowanym w tramwajach 3, 10 lub 20. Ta zasada będzie obowiązywała także w kierunku przeciwnym: bilety skasowane w 710 z Leśnicy do Pilczyc będą ważne po przesiadce w tramwaje nie dłużej niż przez 90 minut. Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Niektóre ceny mogą szokować.