Remont jeszcze trwa

Tramwaje wróciły na ulicę Świdnicką. Koniec uciążliwych objazdów

2022-11-28 10:46

Tramwaje wróciły na ulicę Świdnicką we Wrocławiu. W związku z tym zmianie uległy trasy aż sześciu linii tramwajowych. Ulicą Świdnicką i placem Kościuszki ponownie jadą tramwaje 6, 7, 17 oraz 20.

Wrocław. Tramwaje wróciły na ul. Świdnicką

Tramwaje linii 6, 7, 17 oraz 20 na swoje stałe trasy wróciły w niedzielę, 27 listopada. Zmiany dotyczą także linii 70 i 74, których przebieg został zmodyfikowany. Tramwaje linii 70 kursują teraz w obu kierunkach na trasie Poświętne - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Dw. Główny PKP - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich - Hallera – FAT. Tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku „FAT” i będą kursowały w relacji Poświętne - FAT - Poświętne.

MPK Wrocław przez dwa miesiące remontowało torowisko w ulicy Świdnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do domu handlowego Renoma. W tym czasie wymieniono ponad 1 392 metry szyn, rozjazd w ulicy Świdnickiej, ułożono niemal 1,4 tys. metrów kwadratowych kostki brukowej oraz wykonało całkowicie nową podbudowę.

Wszystkie prace w tym miejscu zakończą się w pierwszym tygodniu grudnia. Obecny etap remontu umożliwił jednak przejazd tramwajom. - To jedno z najważniejszych zadań w ramach TORYwolucji, bo dzieje się w samym centrum miasta, w miejscu bardzo widocznym i ruchliwym – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana