Remont jeszcze trwa

Tramwaje wróciły na ulicę Świdnicką. Koniec uciążliwych objazdów

2022-11-28 10:46

Tramwaje wróciły na ulicę Świdnicką we Wrocławiu. W związku z tym zmianie uległy trasy aż sześciu linii tramwajowych. Ulicą Świdnicką i placem Kościuszki ponownie jadą tramwaje 6, 7, 17 oraz 20.

Wrocław. Tramwaje wróciły na ul. Świdnicką

Tramwaje linii 6, 7, 17 oraz 20 na swoje stałe trasy wróciły w niedzielę, 27 listopada. Zmiany dotyczą także linii 70 i 74, których przebieg został zmodyfikowany. Tramwaje linii 70 kursują teraz w obu kierunkach na trasie Poświętne - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Dw. Główny PKP - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich - Hallera – FAT. Tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku „FAT” i będą kursowały w relacji Poświętne - FAT - Poświętne.

MPK Wrocław przez dwa miesiące remontowało torowisko w ulicy Świdnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do domu handlowego Renoma. W tym czasie wymieniono ponad 1 392 metry szyn, rozjazd w ulicy Świdnickiej, ułożono niemal 1,4 tys. metrów kwadratowych kostki brukowej oraz wykonało całkowicie nową podbudowę.

Wszystkie prace w tym miejscu zakończą się w pierwszym tygodniu grudnia. Obecny etap remontu umożliwił jednak przejazd tramwajom. - To jedno z najważniejszych zadań w ramach TORYwolucji, bo dzieje się w samym centrum miasta, w miejscu bardzo widocznym i ruchliwym – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE