Policja, Straż Pożarna - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Groza przy Marino

Wybuch na parkingu przed centrum handlowym we Wrocławiu. Kobieta została ranna

2022-11-26 17:46

Wybuch na parkingu przed centrum handlowym Marino we Wrocławiu. Wiadomo, że do eksplozji doszło w samochodzie marki Renault. W zdarzeniu ranna została przechodząca obok kobieta, uszkodzonych zostało również kilka pojazdów.

Wrocław. Wybuch na parkingu przy Marino

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 listopada, około godz. 13. Służby ratunkowe dostały informację, że na parkingu przy centrum handlowym Marino przy ul. Paprotnej we Wrocławiu doszło do wybuchu w jednym z zaparkowanych tam samochodów. - Mogę potwierdzić, że dostaliśmy takie zgłoszenie. Na miejscu cały czas trwają czynności policjantów - powiedział nam ok. godz. 17 sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Do wybuchu doszło w samochodzie marki Renault na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta w wieku ok. 50 lat, która przechodziła niedaleko auta w momencie eksplozji. - Poszkodowana kobieta została przetransportowana do jednego z wrocławskich szpitali. Na szczęście rany jakie odniosła nie zagrażają jej życiu – dodał sierż. szt. Rafał Jarząb.

Na razie policja nie informuje o szczegółach zdarzenia. Jak poinformował portal gazetawroclawska.pl, z jej nieoficjalnych ustaleń wynika w pojeździe mógł eksplodować ładunek wybuchowy umieszczony w nakolu. Inna teoria mówi, że w samochodzie miało dojść do wybuchu instalacji gazowej. - Dopóki nie zakończyły się czynności śledcze nie możemy mówić o przyczynach – kwituje Rafał Jarząb.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE