Trener Vitezslav Lavička przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław!

2020-06-16 12:01 mar
Vitezslav Lavička przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław
Autor: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl Vitezslav Lavička przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław

Trener Śląska Wrocław, Vitezslav Lavička, przedłużył umowę z dolnośląskim klubem do końca czerwca 2022 roku. WKS, prowadzony przez czeskiego szkoleniowca, zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli i ma realne szanse na występy w europejskich pucharach.

Vitezslav Lavička objął drużynę Śląska Wrocław w styczniu 2019 roku. Głównym celem czeskiego trenera było wówczas utrzymanie zespołu w Ekstraklasie. Udało się to osiągnąć i wrocławianie skończyli sezon na 12. miejscu w tabeli.

W tym sezonie prowadzony przez Czecha zespół spisuje się już zdecydowanie lepiej. Po 30 kolejkach Śląsk, z dorobkiem 49 punktów, zajmuje 3. miejsce, premiowane grą w europejskich pucharach.

- Trener Lavička zrealizował zadania, które zakładaliśmy na początku naszej współpracy. Najpierw przeprowadził drużynę przez trudny okres walki o utrzymanie, a następnie zespół pod jego wodzą z dość dużym spokojem zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej - mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław. - Po jego półtorarocznym pobycie w naszym klubie śmiało możemy powiedzieć, że potwierdziły się również informacje, które wcześniej słyszeliśmy na jego temat: to nie tylko profesjonalista, ale także człowiek z dużą klasą, który darzy szacunkiem każdą osobę, z którą przychodzi mu pracować.

Vitezslav Lavička przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław
Autor: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl Vitezslav Lavička przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław

Dobrą opinię o czeskim trenerze potwierdzają też opinie fachowców. Dwukrotnie – w sierpniu i w listopadzie - Vitezslav Lavička wybierany był Trenerem Miesiąca w plebiscycie PKO Ekstraklasy.

- Cieszę się, że stawimy dziś kolejny krok naprzód. Poznałem dobrze klub, jego historię, ludzi w nim pracujących i chciałbym dalej być jego częścią - mówi Vitezslav Lavička. - Moja filozofia pracy się nie zmienia - chcemy dalej się rozwijać i osiągać założone cele, a jest to możliwe wyłącznie dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy całego sztabu szkoleniowego, zawodników, wszystkich pracowników klubu oraz kibiców.

Super Sport 15 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj