Fala upałów na Dolnym Śląsku

i

Autor: geralt/cc0/pixabay Fala upałów na Dolnym Śląsku

Tropikalna pogoda we Wrocławiu! Ostatni tydzień wakacji będzie bardzo gorący!

2019-08-26 8:25

Ostatnie dni wakacji będą nie tylko gorące, ale i burzowe. Synoptycy zapowiadają również przelotne opady w całym Dolnym Śląsku. Taka pogoda utrzyma się nawet do pierwszych dni września.

Nad Dolny Śląsk nadciąga fala upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie kolejne 3 dni. Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko. Synoptycy maja jednak pewność, że wysokie temperatury utrzymają się co najmniej do czwartku.

Alert drugiego stopnia obowiązuje w znacznej części województwa, poza powiatami położonymi w pasie Sudetów. W ciągu dnia temperatura w cieniu może dochodzić do 32°C. W nocy termometry wskażą nawet 20°C, co dalekie jest od temperatur, jakie występują pod koniec sierpnia.

Za kolei w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim w poniedziałek spodziewane są burze z lokalnymi opadami gradu. Porywy wiatru dochodzić będą do 70 km/h. Burze przez ten region przechodzić będą przez cały tydzień. Towarzyszyć im będą przelotne opady deszczu.

Prognozy na kolejne dni wskazują, że upały, a także burze gradem i deszczem utrzymają się na Dolnym Śląsku przez cały tydzień. Również pierwsze dni września będą bardzo gorące. Ochłodzenie przyjdzie dopiero w okolicach wtorku lub środy i to nawet o kilkanaście stopni w ciągu dnia.