Trzynastolatka urodziła dziecko w Głogowie. Na porodówkę wkroczyła prokuratura

i

Autor: pixabay.com Trzynastolatka urodziła dziecko w Głogowie. Na porodówkę wkroczyła prokuratura

Mama i noworodek czują się dobrze

Trzynastolatka urodziła dziecko w Głogowie. Na porodówkę wkroczyła prokuratura

2022-11-16 15:47

13-letnia dziewczynka urodziła dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w szpitalu Głogowie. Młoda mama i maluszek czują się dobrze. Ze względu na wiek nastolatki sprawą zajęła się prokuratura.

Głogów. 13-latka urodziła dziecko

Do szokującego porodu doszło 4 listopada w głogowskim szpitalu. Sprawę jako pierwszy opisał „Głos Głogowa – Tygodnik Lokalny”. Maluszek przyszedł miesiąc przed terminem, do rozwiązania konieczny był zabieg cesarskiego cięcia. Na szczęście zarówno noworodek, jak 13-letnia mama czują się dobrze.

- Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Zgodnie z procedurami w takich przypadkach powiadomiono prokuraturę – powiedziała portalowi myglogow.pl Ewa Todoro, rzeczniczka prasowa Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Śledczy muszą teraz wyjaśnić okoliczności sprawy. Zwłaszcza że na ojcu dziecka mogą ciążyć poważne zarzuty. Zgodnie bowiem z art. 200 Kodeksu Karnego „osobie obcującej płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub tej, która dopuściła się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadziła ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, może grozić kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy potwierdza, że trwa postępowanie w tej sprawie, ze względu jednak na okoliczności i dobro małoletniej, prokuratura nie udziela szczegółowych informacji.

Jak poinformował portal zmiedzi.pl, z nieoficjalnych informacji wynika, że ojcem dziecka może być pełnoletni mężczyzna. Na razie jednak nikt nie usłyszał zarzutów karnych w związku z ciążą 13-latki.

Początek procesu lekarza