19-letnia julia jest w szpitalu

Areszt dla młodej oławianki. Po pijaku spowodowała koszmary wypadek

2022-11-15 14:43

21-letnia kobieta, która kompletnie pijana spowodowała koszmary wypadek w Oławie, została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Ranna w zdarzeniu 19-letnia Julia w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Koszmarny wypadek w Oławie

Do koszmarnego zdarzenia doszło w niedzielę (13 listopada) w nocy. Około godz. 3.20, na ul. Oleśnickiej w Oławie, przy moście nad Odrą, zderzyły się dwa samochody osobowe – audi i fiat. - Policjanci ustalili, że 21-letnia kierująca audi jadąc od strony Jelcza Laskowic w kierunku ul. Chrobrego, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków i zjechała na lewy pas, doprowadzając do zdarzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Fiat - mówi asp.szt. Wioletta Polerowicz, oficer prasowy policji w Oławie.

Skutki wypadku okazały się tragiczne. Jadąca fiatem 19-letnia Julia, mieszkanka Oławy, była zakleszczona w rozbitym pojeździe. Z wraku musieli uwolnić ją strażacy, następnie nieprzytomna, z obrażeniami zagrażającymi życiu, trafiła do szpitala.

Szybko wyszło na jaw, że kobieta jadąca audi była kompletnie pijana. Miała prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie!

Areszt dla sprawczyni wypadku 

- 21-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. W poniedziałek została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości – dodaje Wioletta Polerowicz.

We wtorek, 15 listopada, Sąd Rejonowy w Oławie na wniosek prokuratury, zastosował wobec sprawczyni wypadku drogowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 12 lat więzienia.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu olawa24.pl

Mural niezgody. Kibice Śląska namalowali mural bez zgody konserwatora zabytków.