Cenna tokarkę ukryto pod Jelenią Górą

i

Autor: www.dolnoslaska.policja.gov.pl Cenna tokarkę ukryto pod Jelenią Górą

Ukradli wielką tokarkę z hali i przerzucili ją przez granicę

2016-05-01 11:31

Policjanci odzyskali cenną tokarkę, która zniknęła z hali fabrycznej w Niemczech. Maszynę wielkości niedużego auta, przerzucono do Polski i ukryto pod Jelenią Górą.

Zatrzymany złodziej i paser oraz odzyskana tokarka numeryczna, to efekt kolejnej akcji policjantów z dolnośląsko-saksońskiej grupy „Nysa". Sprzęt o wartości 30 tysięcy euro został ukryty w jednej z niewielkich miejscowości pod Jelenią Górą.

Polscy policjanci zajmujący się kradzieżami i przerzucaniem łupów przez granicę, otrzymali od niemieckich kolegów informację o kradzieży profesjonalnej tokarki z jednej z hal produkcyjnych. Tokarka zniknęła z niej w marcu. Policjanci namierzyli skradzioną maszynę wielkości auta w okolicach Jeleniej Góry.

Nalot na dom pasera

Ślad okazał się pewny. Po wejściu na wcześniej wytypowaną posesję, odnaleźli tam skradzioną tokarkę o wartości 30 tysięcy euro. Zatrzymali też właściciela budynku w wieku 57 lat, który usłyszał już zarzut paserstwa. W tej sytuacji tylko kwestią czasu było zatrzymanie złodzieja, którym okazał się 49 – letni mieszkaniec Zgorzelca.

Teraz policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni mają na koncie jeszcze inne, podobne przestępstwa.

To kolejny przypadek kradzieży maszyny

Przed tygodniem policjanci z Kamiennej Góry ścigali lawetę, na której wieziono skradziony w Austrii walec drogowy. Walec - należący do Czecha skradziono z budowy. Lawetę z zapakowana maszyną budowlaną namierzono w okolicy Bolkowa.

Czytaj także: Bentleya skradzionego z Niemiec policja znalazła we Wrocławiu [ZDJĘCIA]