Opady śniegu na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

UWAGA na wielkie opady śniegu! IMGW ostrzega Dolny Śląsk!

2021-03-16 10:18

Powrót zimy na Dolnym Śląsku. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w południowych powiatach województwa dolnośląskiego. Do środy rano może spaść lokalnie nawet 30 cm śniegu.

Zima na Dolnym Śląsku nie odpuszcza. W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych opadów śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w południowych powiatach województwa dolnośląskiego. W województwie dolnośląskim na terenach powyżej 500 m n.p.m. do środy rano może spaść lokalnie nawet 30 cm śniegu.

Alerty pierwszego i najniższego stopnia w województwie dolnośląskim wydano dla powiatów:

  • lubańskiego
  • lwóweckiego
  • karkonoskiego
  • kamiennogórskiego
  • wałbrzyskiego
  • kłodzkiego
  • ząbkowickiego

IMGW prognozuje tam - na obszarach powyżej 500 m n.p.m. - występowanie opadów śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 20 cm, a lokalnie do 30 cm. Ostrzeżenia w województwie dolnośląskim będą obowiązywały do godz. 6 rano w środę.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Synoptycy IMGW prognozują, że w trzecim tygodniu marca będzie dominował deszcz i deszcz ze śniegiem, a po kolejnym ochłodzeniu w piątek śnieg. Ocieplenie spodziewane jest dopiero w niedzielę, gdy nad Polskę dotrze wyż znad Wysp Brytyjskich.

We wtorek na Dolnym Śląsku spodziewane są przelotne opady deszczu, na północy i zachodzie początkowo także deszczu ze śniegiem. Lokalnie pojawić się mogą słabe burze. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C.

W nocy z wtorku na środę miejscami można spodziewać się słabych przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Uwaga na śliskie drogi chodniki! Spadek temperatury poniżej 0°C spowoduje zamarzanie mokrej nawierzchni.

W środę prognozowane są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. W nocy znów mogą pojawić się miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni i północny.

10 dni i niecałe 12 godzin – w tak rekordowym czasie Paweł Pabian pokonał Główny Szlak Beskidzki zimą!