Upał i słońce dominujące na niebie

i

Autor: CC Pixabay.com Żar leje się z nieba w Toruniu i okolicach! Do kiedy zostaną z nami TROPIKALNE UPAŁY? [IMGW, TCZK] / Zdjęcie poglądowe

UWAGA! Nadciągają AFRYKAŃSKIE UPAŁY! Blisko 40 stopni w cieniu!

2021-06-16 14:06

Uwaga! Czekają nas wielkie upały! Synoptycy mówią, że żar z nieba lać się będzie bez przerwy do końca miesiąca! Spokojnie można rezerwować wyjazd na weekend, bo wtedy nie będzie nawet jednej chmurki na niebie. Pamiętajmy też, aby uważać w taką pogodą - z afrykańskimi upałami nie ma żartów!

W najbliższych dniach czekają nas blisko 40-stopniowe upały! "Do Polski napływa zwrotnikowe powietrze z Afryki. Będzie gorąco! - zapowiada Waldemar Skałba, synoptyk z biura prognoz Cumulus. - Spokojnie można rezerwować wyjazd na weekend. W całej Polsce będzie piękna pogoda, więc warto spędzić ten czas np. nad wodą".

W sobotę i niedzielę termometry pokażą blisko 40 stopni Celsjusza! Ci, którzy lubią kąpiele słoneczne, będą mieli raj. Pamiętajmy jednak, że taka pogoda może być groźna. Nie wolno zbyt długo leżeć na słońcu, trzeba też często pić wodę.  

Za kilka dni czekają nas jednak również gwałtowne burze, tak jak to często ma miejsce o tej porze roku. "Będą gwałtowne, ale krótkie. Ale spodziewam się ich dopiero po niedzieli" – uspokaja Waldemar Skałba. 

Synoptyk dodaje, że upalnie będzie do końca miesiąca i na początku lipca. "W tym okresie deszcz będzie zjawiskiem bardzo rzadkim" - mówi nasz ekspert.

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?