Dokąd polecimy na wakacje z Wrocławia? Nowe kierunki w ofercie tanich linii lotniczych

2021-06-16 14:27
Dokąd polecimy na wakacje z Wrocławia?
Autor: Port Lotniczy Wrocław

Dokąd polecimy na wakacje z Wrocławia? Tylko w czerwcu tanie linie lotnicze uruchomiły lub wkrótce uruchomią 17 kierunków na południe Europy. Do tego dochodzi 7 połączeń oferowanych przez biura podróży. Łącznie na wrocławskim lotnisku dostępnych jest już blisko 80 kierunków.

Rozkręca się sezon wakacyjny na wrocławskim lotnisku. Od początku czerwca samoloty tanich linii znowu latają z Wrocławia do Aten, Rzymu, Bolonii, Bari, Neapolu, a także na Sycylię (Palermo), Maltę i Cypr (Larnaka). 12 czerwca ruszyło nowe połączenie do Burgas nad Morzem Czarnym. A w drugiej połowie miesiąca uruchomione zostaną połączenia do Zadaru, Splitu, Mediolanu, Kutaisi oraz na Korfu i Kos. Z kolei w lipcu samoloty zaczną kursować między Wrocławiem a Olsztynem. Już wcześniej tanie linie lotnicze latały na Majorkę, Teneryfę, Malagę czy Kretę (Chania).

7 kolejnych połączeń z Wrocławia zaoferują w czerwcu też biura podróży. W ich ofercie znajdą się: Grecja (Korfu i Kos), Hiszpania (Majorka i Fuerteventura), Albania, Tunezja i Sardynia. Już wcześniej wystartowały wycieczki do Egiptu (Hurghada i Marsa Alam), Turcji (Antalya i Bodrum), Grecji (Kreta, Rodos i Zakynthos) oraz Bułgarii (Warna i Burgas).

- Tegoroczny sezon wakacyjny ruszył już na początku maja, ale czerwiec obfituje w następne połączenia do ulubionych przez naszych pasażerów miejsc. To doskonała wiadomość dla wszystkich spragnionych słońca, ciepłych mórz i pięknych krajobrazów. - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Krótki czas i wygoda to zdecydowanie atuty podróży lotniczej. Ten sezon letni otwiera wreszcie większe możliwości, by znów z tego korzystać.

Ile zajmie nam podróż samolotem na wakacje? Lot z Wrocławia do Burgas nad Morzem Czarnym trwa 1 godzinę. Kwadrans dłużej potrwa podróż na grecką wyspę Korfu, a w 1,5 godziny dolecimy na wybrzeże Dalmacji (Zadar). 2 godziny leci samolot na Sardynię, 2,5 godziny na Costa Brava (Barcelona), Sycylię (Palermo), Majorkę lub Cypr, a 3 godziny hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca (Alicante).

Aby ułatwić podróżowanie z wrocławskiego lotniska, w terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe dla wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia. Punkt działa codziennie, w trakcie odpraw (3 godziny przed każdym odlotem). Wynik otrzymujemy po kwadransie wraz z zaświadczeniem w języku angielskim. Koszt to 160 zł za osobę.

Z kolei pasażerowie przylatujący do Wrocławia - jeszcze przed przekroczeniem granicy - mogą wykonać na wrocławskim lotnisku szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa. Negatywny wynik gwarantuje, że maksymalnie skróci się czas oczekiwania do kontroli granicznej, a dodatkowo pasażer nie będzie poddany kwarantannie. Ponadto, podróżni posiadający dokument biometryczny mogą korzystać z bramek do automatycznej kontroli granicznej.

Automatyczna kontrola graniczna na wrocławskim lotnisku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE