Dokąd polecimy na wakacje z Wrocławia?

i

Autor: Port Lotniczy Wrocław

Dokąd polecimy na wakacje z Wrocławia? Nowe kierunki w ofercie tanich linii lotniczych

2021-06-16 14:27

Dokąd polecimy na wakacje z Wrocławia? Tylko w czerwcu tanie linie lotnicze uruchomiły lub wkrótce uruchomią 17 kierunków na południe Europy. Do tego dochodzi 7 połączeń oferowanych przez biura podróży. Łącznie na wrocławskim lotnisku dostępnych jest już blisko 80 kierunków.

Rozkręca się sezon wakacyjny na wrocławskim lotnisku. Od początku czerwca samoloty tanich linii znowu latają z Wrocławia do Aten, Rzymu, Bolonii, Bari, Neapolu, a także na Sycylię (Palermo), Maltę i Cypr (Larnaka). 12 czerwca ruszyło nowe połączenie do Burgas nad Morzem Czarnym. A w drugiej połowie miesiąca uruchomione zostaną połączenia do Zadaru, Splitu, Mediolanu, Kutaisi oraz na Korfu i Kos. Z kolei w lipcu samoloty zaczną kursować między Wrocławiem a Olsztynem. Już wcześniej tanie linie lotnicze latały na Majorkę, Teneryfę, Malagę czy Kretę (Chania).

7 kolejnych połączeń z Wrocławia zaoferują w czerwcu też biura podróży. W ich ofercie znajdą się: Grecja (Korfu i Kos), Hiszpania (Majorka i Fuerteventura), Albania, Tunezja i Sardynia. Już wcześniej wystartowały wycieczki do Egiptu (Hurghada i Marsa Alam), Turcji (Antalya i Bodrum), Grecji (Kreta, Rodos i Zakynthos) oraz Bułgarii (Warna i Burgas).

- Tegoroczny sezon wakacyjny ruszył już na początku maja, ale czerwiec obfituje w następne połączenia do ulubionych przez naszych pasażerów miejsc. To doskonała wiadomość dla wszystkich spragnionych słońca, ciepłych mórz i pięknych krajobrazów. - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Krótki czas i wygoda to zdecydowanie atuty podróży lotniczej. Ten sezon letni otwiera wreszcie większe możliwości, by znów z tego korzystać.

Ile zajmie nam podróż samolotem na wakacje? Lot z Wrocławia do Burgas nad Morzem Czarnym trwa 1 godzinę. Kwadrans dłużej potrwa podróż na grecką wyspę Korfu, a w 1,5 godziny dolecimy na wybrzeże Dalmacji (Zadar). 2 godziny leci samolot na Sardynię, 2,5 godziny na Costa Brava (Barcelona), Sycylię (Palermo), Majorkę lub Cypr, a 3 godziny hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca (Alicante).

Aby ułatwić podróżowanie z wrocławskiego lotniska, w terminalu pasażerskim wykonywane są szybkie testy antygenowe dla wszystkich pasażerów odlatujących z Wrocławia. Punkt działa codziennie, w trakcie odpraw (3 godziny przed każdym odlotem). Wynik otrzymujemy po kwadransie wraz z zaświadczeniem w języku angielskim. Koszt to 160 zł za osobę.

Z kolei pasażerowie przylatujący do Wrocławia - jeszcze przed przekroczeniem granicy - mogą wykonać na wrocławskim lotnisku szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa. Negatywny wynik gwarantuje, że maksymalnie skróci się czas oczekiwania do kontroli granicznej, a dodatkowo pasażer nie będzie poddany kwarantannie. Ponadto, podróżni posiadający dokument biometryczny mogą korzystać z bramek do automatycznej kontroli granicznej.

Automatyczna kontrola graniczna na wrocławskim lotnisku