Oszuści próbują oferować m.in. szczepionki na koronawirusa

i

Autor: Angelo Esslinger / Pixabay Oszuści próbują oferować m.in. szczepionki na koronawirusa

UWAGA! OSZUŚCI chodzą po domach i kłamią, że są MOBILNYM PUNKTEM SZCZEPIEŃ!

2021-01-14 17:33

Uwaga! Oszuści starają się wykorzystać sytuację związaną ze szczepieniami. Nasz Czytelnik alarmuje, że natknął się na osoby, które dzwoniły domofonem i mówiły, że są mobilnym punktem szczepień na koronawirusa dla osób starszych.

- Te osoby chodzą po moim osiedlu, dzwonią domofonem i mówią, że są mobilnym punktem szczepień dla starszych osób - mówi nam wrocławianin, mieszkaniec Karłowic. - Podejrzewam, że gdy ktoś da się nabrać i ich wpuści, to jedna osoba będzie zagadywać seniora, a druga w tym czasie okradnie mieszkanie.

Nie wiadomo, czy złodziejom udało się kogoś nabrać. Przestępstwo przypomina metodę "na wnuczka", ale teraz jest to "na mobilny punkt szczepień". 

Skontaktowaliśmy się z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Żadna taka akcja nie jest prowadzona. Prosimy uważać - apeluje do seniorów Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka dolnośląskiego NFZ. 

Przypomina jednocześnie, że są 3 możliwości zapisu na szczepienie: telefonicznie pod całodobowym bezpłatnym numerem 989, osobiście w punkcie szczepień lub elektronicznie poprzez e-rejestracje na stronie pacjent.gov.pl. Wszystkie potrzebne informacje na temat szczepień znajdziemy tutaj: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Również policja apeluje o ostrożność.

- Zanim otworzymy komukolwiek drzwi, poprośmy tę osobę o okazanie (przez wizjer) legitymacji ze zdjęciem. A jeśli nadal mamy jakiekolwiek wątpliwości, to zadzwońmy na numer alarmowy 112, wtedy na miejsce przyjedzie policja - radzi Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy wrocławskiej policji.

Sonda
Znasz kogoś, kto padł ofiarą oszustwa "na wnuczka"?
Niedługo tramwajem pojedziesz na Nowy Dwór