W siedemnastu skatowali dwóch Ukraińców. Kibole używali pałek i maczety

i

Autor: Policja Ząbkowice Śląskie

Szok!

W siedemnastu skatowali dwóch Ukraińców. Kibole używali pałek i maczety

2023-08-18 14:06

Siedemnastu kiboli napadło, skatowało i okradło dwóch Ukraińców. Najpierw zakryli twarze, a potem w ruch poszły pałki, kije i rurki, a nawet maczeta. Powodem napaści była narodowość pokrzywdzonych.

Kamieniec Ząbkowicki. Kibole skatowali dwóch Ukraińców

Do zdarzenia doszło w 1 sierpnia br. po godzinie 20 w Kamieńcu Ząbkowickim. Kilkunastu kiboli lokalnej drużyny przyszło do miejsca zamieszkania dwóch obywateli Ukrainy. - Mieli zasłonięte twarze i byli uzbrojeni w pałki, kije, rurki, maczetę, a nawet kij hokejowy. Niczym nie sprowokowani zaczęli grozić i bić 44-latka i 18-latka tylko ze względu na ich przynależność narodowościową - mówi asp. szt. Katarzyna Mazurek z policji w Ząbkowicach Śląskich.

Na skatowaniu swoich ofiar nie poprzestali. - Na koniec postanowili okraść swoje ofiary. Łącznie ukradli pobitym mężczyznom ponad 4 tysiące złotych – dodaje Katarzyna Mazurek.

Kamienieccy policjanci ustalili, że za pobicie i kradzież odpowiada grupa 17 pseudokibiców, mieszkańców powiatu ząbkowickiego. Po ustaleniu danych osób zaangażowanych w szokujące zdarzenie, rozpoczęły się zatrzymania.

- 6 osób usłyszało już zarzuty, jeden z nich zostało tymczasowo aresztowany, 5 osób jest pod dozorem policji. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań związanych ze sprawą – kończy rzeczniczka policji w Ząbkowicach Śląskich.

Młodzi kibole zatrzymani z hurtową ilością narkotyków. Mieli też miecz samurajski