Pożar, pies

i

Autor: Shutterstock, Archiwum prywatne

Wałbrzych. Garfield i Tina podniosły alarm. Wybiegli z domu, 75-latek wyskoczył przez okno. Pożar zniszczył wszystko! [ZDJĘCIA]

2022-01-04 22:48

Kot i pies o wdzięcznych imionach Garfield i Tina uratowały mieszkańców domu przy ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu przed pożarem. Ogień pojawił się w nocy z 2 na 3 stycznia, a zwierzęta wszczęły rwetes, budząc zamieszkującą w budynku rodzinę. Cześć jej członków zdążyła wybiec przez drzwi, ale ratujący się przed płomieniami 75-latek wyskoczył przez okno.

Wałbrzych. Garfield i Tina podniosły alarm. Wybiegli z domu, 75-latek wyskoczył przez okno. Pożar zniszczył wszystko!

Dzielne zwierzęta uratowały swoich właścicieli przed pożarem, który wybuchł w domu przy ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu w nocy z 2 na 3 stycznia. Po tym jak w budynku pojawił się ogień, kot Garfield miauczał i hałasował, biegając po całym domu, a suczka owczarka niemieckiego Tina zaczęła głośno szczekać. Usłyszała to mieszkająca w domu rodzina, tj. kobieta, jej rodzice i 75-letni dziadek. Gdy troje pierwszych osób uciekało z budynku przed pożarem, schody na piętro były już doszczętnie spalone. Przebywający tam senior nie widział innego wyjścia, jak tylko wyskoczyć przez okno - na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kot Garfield był tak zaaferowany ratowaniem swoich właścicieli, że o mało nie przypłacił tego życiem - zwierzę, bez funkcji życiowych, znaleźli w środku strażacy, ale po podaniu mu tlenu i wszczęciu reanimacji udało je uratować.

- To dzięki reakcji zwierząt oraz szybkiej pomocy strażaków rodzina jest w komplecie. Niestety, ich dom prawdopodobnie nie będzie nadawał się do zamieszkania. Rodzina dostała od miasta propozycję zamieszkania w lokalu tymczasowym, jednak nie mogliby wziąć tam swoich kochanych zwierząt. Ostatnią noc spędzili w samochodzie - relacjonuje przyjaciel jednej z poszkodowanych osób Tobiasz Naryniecki.

Na pomoc mieszkańcom domu przy ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu ruszyli tymczasem pozostali członkowie rodziny i znajomi poszkodowanych. Dzięki ich inicjatywie na stronie Zrzutka.pl trwa kwesta na rzecz uratowanych z pożaru, którzy w wyniku żywiołu stracili cały dobytek. Można ich wspomóc, klikając TUTAJ.

Czytaj też: Pogrzeb Antoniego Gucwińskiego. Znanym datę ostatniego pożegnania byłego dyrektora zoo

Czytaj też: Masakra na drodze pod Prochowicami. Samochód zmiażdżony, kierująca kobieta nie żyje

Wałbrzych. Garfield i Tina podniosły alarm. Wybiegli z domu, 75-latek wyskoczył przez okno. Pożar zniszczył wszystko! [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Szokująca śmierć trzech chłopców i ich matki pod Opocznem