smog

i

Autor: pixabay.com

Walka ze Smogiem we Wrocławiu. Z miasta zniknie ponad 1200 pieców węglowych

2020-09-29 8:51

Ponad 1200 nieekologicznych pieców węglowych zostanie w najbliższym czasie zlikwidowanych we Wrocławiu. Marszałek województwa dolnośląskiego przekazał gminie Wrocław na walkę ze smogiem 22 miliony złotych. Projekt realizowany będzie w ciągu najbliższych 2 lat.

Dolny Śląsk i Wrocław łączą siły w walce ze smogiem. Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia i Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego podpisali promesę na przekazanie gminie Wrocław 22 mln zł. Pieniądze pochodzące z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego będą przeznaczone na likwidację ponad 1200 nieekologicznych pieców węglowych i modernizację systemów grzewczych, a także na działania promocyjne i edukacyjne mieszkańców.

- To kolejne wsparcie, które pomoże w walce o czyste powietrze na Dolnym Śląsku. Zależy nam na skutecznym ograniczeniu emisji zanieczyszczeń. Modernizacja systemów grzewczych to ważny element tych działań - mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Projekt realizowany będzie w ciągu najbliższych 2 lat. Łączna kwota wszystkich zadań realizowanych w ramach projektu wyniesie ponad 32 mln zł, z czego 22 mln to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Sprawdź stan jakości powietrza w stolicy Dolnego Śląska: SMOG we Wrocławiu [POMIARY LIVE]

- Miasto angażuje gigantyczne środki na poprawę jakości powietrza we Wrocławiu, to nasz priorytet. Do końca 2024 roku przeznaczymy 330 mln zł na działania związane z likwidacją pieców - mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Mały manat we wrocławskim ZOO