We Wrocławiu powstaje nowy przystanek kolejowy [ZDJĘCIA]

2020-05-29 11:55

Nowy przystanek Wrocław Szczepin budowany jest w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ul. Długą - na trasie z Wrocławia Głównego w kierunku Oleśnicy i Trzebnicy, między stacjami Wrocław Mikołajów i Wrocław Nadodrze. Znajdzie się tu punkt przesiadkowy między koleją a komunikacją miejską.

Przystanek Wrocław Szczepin powstaje na odcinku o dużym natężeniu ruchu - w ciągu doby przejeżdża tędy ponad 150 pociągów – co sprawia, że prace wymagają zachowania szczególnej ostrożności i dobrej organizacji. Gotowe są już słupy nowej sieci trakcyjnej, mur oporowy i miejsce na nowy tor. Przebudowane zostanie ok. 2 km torów i sieci trakcyjnej. Docelowo powstaną dwa perony o długości 200 m.

Nowy przystanek ma ułatwić przesiadki z pociągów do komunikacji miejskiej. Inwestycji kolejowej towarzyszy przebudowa układu komunikacyjnego w mieście. Poszerzony wiadukt nad ul. Długą pozwoli na poprowadzenie 4 pasów ruchu i linii tramwajowej.

Budowa przystanku kolejowego Wrocław Szczepin wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Długą oraz niezbędną infrastrukturą będzie kosztowała prawie 46 mln zł.

Przystanek Wrocław Szczepin to kolejny nowy przystanek we wrocławskiej aglomeracji. Dostęp do kolei zwiększyły już przystanki Mokronos Górny, Wrocław Grabiszyn, Wrocław Stadion i Wrocław Różanka. 5 kolejnych nowych przystanków zostanie wybudowanych na odnawianej trasie z Wrocławia Sołtysowic do Jelcza Miłoszyc oraz w Iwinach na trasie w kierunku Strzelina.

Wrocławskie pingwiny zwiedzają zoo

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj