We wrocławskiej siłowni handlowano sterydami. 2 osoby zatrzymane

2021-08-03 21:59
We wrocławskiej siłowni handlowano sterydami
Autor: materiały policji

Właściciel jednej z wrocławskich siłowni nielegalnie handlował sterydami. Policjanci znaleźli u niego ponad 9 tysięcy leków sterydowych, anabolicznych i narkotycznych. Część z tych środków miała trafić też do innych klubów fitness. Wraz z handlarzem zatrzymany został też jeden z jego klientów. Obu mężczyznom mogą grozić teraz nawet 3 lata więzienia.

Wrocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który nielegalnie handlował sterydami, anabolikami i innymi środkami zabronionymi stosowanymi przez niektórych kulturystów. Handlarzem, który umożliwiał nabycie tego typu środków bez konieczności realizacji wystawionej przez lekarza recepty, okazał się 59-letni właściciel jednej z wrocławskich siłowni. Wrocławianin nie tylko rozprowadzał towar we własnym klubie, ale też w hurtowych ilościach przekazywał go właścicielom innych klubów fitness.

Wraz z 59-latkiem zatrzymany został też 49-letni klient, który tuż przed wkroczeniem policji zdążył kupić leki. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna miał przy sobie prawie 400 porcji sterydów.

- Podczas przeszukania mieszkania 59-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli wiele środków farmaceutycznych. Były one oryginalnie zapakowane i przygotowane do sprzedaży - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Część z nich wrocławianin przechowywał w dużej zamkniętej walizce, którą schował w samochodzie. Mężczyzna nabył wszystkie leki poza obrotem apteczny, bez posiadania wymaganych recept.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 9 tys. sztuk sterydów oraz środków anabolicznych, a także leków narkotycznych, w postaci tabletek oraz płynów do iniekcji.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego prawem pozwolenia oraz za posiadanie substancji odurzających i psychotropowych. Obaj zostali objęci policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa może grozić im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE