Aquapark Wrocław

i

Autor: materiały prasowe

Wypadek w aquaparku

Chwile grozy w Aquaparku! Zarwany sufit w saunie ranił kilka osób. Jest oficjalne oświadczenie ws. wypadku

2022-09-14 9:27

W niedzielę (11 września) w aquaparku przy ul. Borowskiej we Wrocławiu doszło do niecodziennego wypadku. W jednej z saun fińskich zarwał się sufit, raniąc przebywające w tym pomieszczeniu osoby. Władze aquaparku potwierdzają, że doszło do wypadku, w którym poszkodowana została jedna osoba, ale podkreślają przy tym, że nie wpłynęła żadna skarga od klientów.

W niedzielę (11 września) w godzinach popołudniowych na terenie wrocławskiego aquaparku doszło do wypadku. W jednej z saun fińskich zarwał się sufit, a elementy poszycia spadły na przebywające w środku osoby. O wypadku, jako pierwsza napisała Gazeta Wrocławska. Z relacji jednego ze świadków wynikało, że w chwili wypadku w saunie wypoczywało 10 osób, spośród których kilka zostało pokaleczonych.

Władze aquaparku potwierdziły, że w jednej z saun doszło do oderwania się niewielkiego kawałka poszycia sufitu. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została „nieznacznie skaleczona w stopę”, ale jak podkreślają przedstawiciele aquaparku „po opatrzeniu drobnej rany osoba ta kontynuowała pobyt w innych saunach na terenie Wrocławskiego Parku Wodnego”.

Solpol we Wrocławiu. Tak wyburzają kultowy budynek w centrum

"Po incydencie do Wrocławskiego Parku Wodnego nie wpłynęła żadna skarga od klientów w związku ze zdarzeniem - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez rzecznika Wrocławskiego Parku Wodnego. - Obiekt, w którym doszło do zdarzenia posiada (jak wszystkie obiekty na terenie WPW) aktualnie badania techniczne i kominiarskie, wymagane przepisami prawa."

Sauna, w której doszło do wypadku, do czasu naprawy została tymczasowo zamknięta.

Sonda
Lubisz korzystać z sauny?