Wichura Wrocław linia energetyczna

i

Autor: Tomasz Golla

Wichura na Dolnym Śląsku. Ponad 100 tys. mieszkańców bez prądu

2021-10-21 20:09

Ponad 100 tys. mieszkańców Dolnego Śląska po wichurach przechodzących przez region jest pozbawionych energii elektrycznej – poinformowała w czwartek (21 października) wieczorem spółka Tauron.

Wichury w wielu miejscach uszkodziły linie energetyczne, a także połamały konstrukcje słupów energetycznych. Uszkodzenia dotyczą elementów sieci napowietrznych na wszystkich poziomach napięć. Jak wskazano w komunikacie Taurona, trudne warunki utrzymują się głównie w zachodniej części działania spółki, to jest na terenie oddziałów: Jelenia Góra, Legnica, Wrocław i Wałbrzych. - O godzinie 14.00 liczba wyłączonych stacji SN/nN wynosiła 2476 a pozbawionych zasilania było ponad 108 tys. klientów Tauron Dystrybucja - podała spółka energetyczna. - Usuwanie awarii w wielu zadrzewionych miejscach jest bardzo trudne lub niemożliwe ze względu na bardzo porywisty wiatr łamiący gałęzie i przewracający drzewa, co zagraża pracującym brygadom – powiedziała rzeczniczka Tauron Dystrybucja Ewa Groń.

Potężna wichura we Wrocławiu.

Przy usuwaniu awarii zaangażowanych jest około 400 pracowników Tauron Dystrybucja, wykorzystujących około 180 pojazdów pogotowia energetycznego i pojazdów specjalistycznych – podano. Z powodu warunków atmosferycznych strażacy do tej pory interweniowali na Dolnym Śląsku ponad 1,6 tys. razy. Cztery osoby zginęły w wyniku wichur, a siedem zostało rannych.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?