Wichury i opady śniegu. Koszmarna pogoda na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com Wichury i opady śniegu. Koszmarna pogoda na Dolnym Śląsku

Dwa ostrzeżenia meteo

Wichury i opady śniegu. Koszmarna pogoda na Dolnym Śląsku

2023-01-30 9:53

Wichury i intensywne opady śniegu. Taka pogoda czeka mieszkańców południowych krańców Dolnego Śląska. Dużo lepiej nie będzie jednak we Wrocławiu i okolicach, gdzie również będzie mocno wiało.

Dolny Śląsk. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i opadami śniegu

Od kilku dni w południowych powiatach Dolnego Śląska panują bardzo trudne warunki pogodowe. Złe wieści są takie, że przez najbliższe dni będzie jeszcze gorzej. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu w południowej części województwa dolnośląskiego.

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu dotyczy powiatów: lwóweckiego, karkonoskiego, Jeleniej Góry i kłodzkiego. - Na obszarach powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 20 cm. - podaje IMGW.

To ostrzeżenie obowiązuje od 8 rano w poniedziałek do północy.

Dla tych samych powiatów, a także dla powiatu kamiennogórskiego, wałbrzyskiego i Wałbrzycha synoptycy prognozują również wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Alert obowiązuje do wczesnych godzin porannych we wtorek, 31 stycznia.

Dla Wrocławia i północny powiatów w regionie nie wydano ostrzeżenia, co nie oznacza jednak, że pogoda będzie tutaj dużo łaskawsza. Co prawda nie ma padać śnieg, ale silnych wiatrów (nawet takich w porywach do 50 km/h) trzeba się spodziewać. Co przy niskiej temperaturze będzie powodowało bardzo duże odczucie zimna.

Zima we Wrocławiu. Pierwsze większe opady.