Obowiązkowy serial dla wrocławian

Wielka woda. Serial Netflix o powodzi tysiąclecia można już oglądać

2022-10-05 10:50

Wielka woda, serial o powodzi tysiąclecia, już dostępna na Netflix. Od 5 października na tej platformie streamingowej można oglądać serial w reż. Bartłomieja Ignaciuka i Jana Holoubka. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto pamięta wstrząsające wydarzenia sprzed 25 lat. Będziecie oglądać?

Wielka woda - serial Netflix. Kiedy premiera? 

"Wielka Woda" to sześcioodcinkowy serial inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i Dolny Śląsk w 1997 roku. Jego akcja rozgrywa się głównie w stolicy Dolnego Śląska i jej okolicach.

Serial dostępny jest już na platformie streamingowej Netflix. Widzowie mogą oglądać go od rana w środę, 5 października.  

Wielka woda. Twórcy i obsada

  • Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk – reżyserzy
  • Kasper Bajon i Kinga Krzemińska – scenarzyści
  • Anna Kępińska - pomysłodawczyni serialu i producentka
  • Marek Warszewski – scenografia
  • Bartłomiej Kaczmarek – zdjęcia
  • Główna obsada: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Marta Nieradkiewicz, Anna Dymna, Jerzy Trela, Blanka Kot, Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan i Grzegorz Warchoł.

O czym jest serial Wielka woda?

Serial inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, jakie rozgrywały się w lipcu 1997 roku we Wrocławiu i jego okolicach, a także na Dolnym Śląsku. Nie jest dokumentalnym odwzorowaniem tych tragicznych chwil, ale nietrudno odnaleźć nawiązania do faktów, choćby do walki mieszkańców podwrocławskich Łanów o przetrwanie ich miejscowości.

Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

Wielka woda. Serial Netflixa o powodzi tysiąclecia