Policyjna interwencja we wrocławiu

Włamał się po kwiaty dla żony. Teraz może jej długo nie zobaczyć

2022-12-07 9:30

Dwóch mężczyzn włamało się do kwiaciarni we Wrocławiu. Jeden z nich chciał ukraść kwiaty, które miał wręczyć… żonie. Teraz może jej długo nie zobaczyć, bo podejrzanym grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wrocław. Włamanie do kwiaciarni przy ul. Nowowiejskiej

Do zdarzenia doszło w nocy na ulicy Nowowiejskiej we Wrocławiu. Dwóch mężczyzn w wieku 35 i 37 lat najpierw wybiło szybę w kwiaciarni, a następnie próbowali wynieść z niej kwiaty.

- Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli wybitą szybę oraz dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Okazało się, że obaj są pod wpływem alkoholu - mówi st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Właścicielka kwiaciarni straty oceniła na kwotę kilku tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn tłumaczył mundurowym, że kwiaty chciał wręczyć… żonie.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem. Może im teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat – dodaje Aleksandra Freus.

Taksówkarz podejrzany o przestępstwa seksualne zatrzymany podczas wielkiej akcji policji