Wrocław. 16-latka wyszła zza autobusu. Pędzące iveco rozbiło jej głowę lusterkiem!

i

Autor: Tenautomatix/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons 16-latka, która wyszła zza autobusu na ul. Rysiej we Wrocławiu, uległa poważnemu wypadkowi. Przechodzącej w niedozwolonym miejscu dziewczyny nie mógł widzieć kierowca iveco, który uderzył ją lusterkiem prosto w głowę (zdj. ilustracyjne)

Wrocław. 16-latka wyszła zza autobusu. Pędzące iveco rozbiło jej głowę!

2021-08-20 22:53

16-latka, która wyszła zza autobusu na ul. Rysiej we Wrocławiu, uległa poważnemu wypadkowi. Przechodzącej w niedozwolonym miejscu dziewczyny nie mógł widzieć kierowca iveco, który uderzył ją lusterkiem prosto w głowę. Poszkodowana została zabrana karetką pogotowia do jednego ze szpitali we Wrocławiu. Wypadkiem 16-latki zajęła się policja we Wrocławiu.

Wrocław. 16-latka wyszła zza autobusu. Pędzące iveco rozbiło jej głowę!

16-latka, która wyszła zza autobusu na ul. Rysiej we Wrocławiu, uległa poważnemu wypadkowi. Policja poinformowała o zdarzeniu w piątek, ale brakuje daty, kiedy do niego doszło. Przechodzącej w niedozwolonym miejscu dziewczyny nie mógł widzieć kierowca iveco, który uderzył ją lusterkiem prosto w głowę. Poszkodowana została zabrana karetką pogotowia do jednego ze szpitali we Wrocławiu. Jak informują mundurowi z Wrocławia, "zasady przekraczania jezdni przez osoby piesze są szczegółowo opisane w Ustawie prawo o ruchu drogowym. Artykuł 14 wspomnianego aktu prawnego mówi, że zabrania się wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi. Niestety zastosowania się do tego przepisu zabrakło na ulicy Rysiej".

- Pamiętajmy, że osoby piesze są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, których nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, karoseria pojazdu czy poduszki powietrzne. Zazwyczaj to właśnie pieszy jest najbardziej poszkodowanym uczestnikiem zdarzenia drogowego. Dlatego musimy bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów, aby zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo - apeluje policja we Wrocławiu.

Czytaj też: Wrocław: Taksówkarz staranował dwie kobiety na przejściu! Jedną znaleziono kilkanaście metrów dalej

Czytaj też: Lubin. Pogrzeb Bartka, który zmarł po interwencji policji. "Niebo płacze". Relacja z uroczystości

Pociągi jechały na czołówkę