25-latek poszukiwany listem gończym wpadł pod autobus

i

Autor: materiały policji

Wrocław: 25-latek poszukiwany listem gończym wpadł… pod autobus

2020-10-20 9:42

O dużym pechu może mówić 25-letni wrocławianin. Mężczyzna wpadł pod autobus na ulicy Żernickiej. Po udzieleniu mu pomocy medycznej nie trafił jednak do szpitala, lecz do policyjnego aresztu. Jak się bowiem okazało, 25-latek poszukiwany był listem gończym. Jak by tego było mało, wrocławianin otrzymał jeszcze mandat za spowodowanie wypadku.

25-letni wrocławianin został potrącony przez autobus na ul. Żernickiej. Mężczyzna próbował przebiec przez ulicę w niedozwolonym miejscu, by zdążyć na autobus, który zatrzymał się po drugiej stronie jezdni. Wbiegł jednak wprost pod autobus jadący w przeciwną stronę. Jego kierowca nie miał szans uniknąć zderzenia i prawym narożnikiem uderzył pieszego.

Po kilku minutach na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe i policja. Ratownicy medyczni zajęli się mężczyzną, który doznał ogólnych potłuczeń i kilku niegroźnych urazów. 25-latek nie trafił jednak do szpitala, lecz do policyjnego aresztu.

- Policjanci wylegitymowali mieszkańca Wrocławia, a wówczas okazało się, że ten jest poszukiwany listem gończym – informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Mężczyzna po niezbędnych czynnościach w placówce zdrowia został przewieziony na komisariat, a następnie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Najbliższy czas spędzi jednak w zakładzie karnym, gdzie zgodnie z decyzją organu poszukującego powinien trafić.

To jednak nie był koniec nieprzyjemności jakie tego dnia spotkały 25-latka. Za doprowadzenie do wypadku wrocławianin został ukarany mandatem w wysokości 250 zł.

Wielkie szkolenie policjantów! Tak ćwiczyli jazdę BMW