Afera korupcyjna w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim

i

Autor: Fallaner / Wikimedia

Wrocław: Afera korupcyjna w Urzędzie Wojewódzkim. CBA zatrzymało kilka urzędniczek!

2020-12-02 9:59

7 kobiet, w tym dwie urzędniczki z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz jedną pracownicę Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, zatrzymali w środę (2 grudnia) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Straży Granicznej. Zatrzymane osoby miały przyjmować łapówki w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Afera korupcyjna w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Centralne Biuro Antykorupcyjne, Straż Graniczna i Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu prowadzą wspólne śledztwo dotyczące przyjmowania łapówek w zamian za pomoc w legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców na terenie Polski. W środę (2 grudnia) doszło do pierwszych zatrzymań na terenie Wrocławia i Sieradza.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w środę rano cztery kobiety, w tym dwie pracownice Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, główną specjalistkę w punkcie obsługi Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Sieradzu oraz kobietę, która „pomagała w organizacji przestępczego procederu”. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzy kobiety, w tym osobę, która według śledczych stała na czele zorganizowanej grupy przestępczej. Jednocześnie od godzin porannych prowadzone są przeszukania w miejscach pracy oraz zamieszkania zatrzymanych osób.

Zatrzymane kobiety mają zostać doprowadzone do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty. Jak ustalili śledczy zatrzymane urzędniczki w 2019 roku przyjęły szereg korzyści majątkowych - zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej - w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców.

Funkcjonariusze CBA przyznają, że śledztwo jest rozwojowe. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Potężna akcja CBŚP w Bydgoszczy! Broń maszynowa i maczety. Co tam się działo?!