Agresywny pasażer wyprowadzony z samolotu przez Straż Graniczną

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Agresywny pasażer wyprowadzony z samolotu przez Straż Graniczną

2021-05-12 7:37

Funkcjonariusze Straży Granicznej musieli wkroczyć na pokład samolotu, który przyleciał we wtorek z Londynu do Wrocławia, by uspokoić agresywnego pasażera. 42-letni mężczyzna nie chciał podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom i ubliżał personelowi.

We wtorek (11 maja) funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach zostali poproszeni o interwencję na pokładzie samolotu, który przyleciał z Londynu. Jeden z pasażerów - 42-letni mężczyzna - mimo wielokrotnego upominania przez załogę samolotu, nie chciał wypełnić karty lokalizacyjnej. Ponadto, demonstrując swoje niezadowolenie, ubliżał personelowi samolotu.

ZOBACZ TEŻ: Poszukiwany w całej Europie Wietnamczyk zatrzymany we Wrocławiu

Na prośbę kapitana na pokład samolotu wkroczyli funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych. Pasażer w asyście funkcjonariuszy został wyprowadzony z samolotu. Jak informuje rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak, pod opieką funkcjonariuszy 42-latek był już bardzo spokojny i nie trzeba było stosować wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Za swoje zachowanie na pokładzie samolotu mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Wrocławska fontanna multimedialna już działa.