Flow podzielone jest na dwie części: dzienną i nocną. Wszystkie wydarzenia będą się odbywały w pobliżu Odry i wszystkie będą darmowe.
Flow I
Pierwsza część zaczyna się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 20.00. Rozmieszczona jest w czterech strefach. w każdej z nich prezentowane będą przedstawienia, pokazy i koncerty.
Strefa Historii ciała na Wyspie Piasek i Wyspie Bielarskiej
Nadine Bommer Dance Company zamieni teren w multikulturowe boisko do piłki nożnej. Widowisko można oglądać od godziny 11.00 do 17.00. To jednak nie jedyna atrakcja. Swój taneczno - teatralny spektakl przedstawi też Mash - Dom Tańca Machol Shalem we współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania. "HA-E" (Wyspa) będzie prezentowany między godziną 14.00 a 18.30.
Na Wyspie Bielarskiej będą się za to odbywać warsztaty z tworzenia łódek (od godziny 11.00 do 19.00), a w barce Tumskiej będzie można posłuchać wspomnień dolnośląskich Żydów. Będzie też okazja, by stworzyć własną pocztówkę, wykorzystując stare kartki pocztowe, i wysłać ją w świat (stoisko czynne w godz. 11.00 - 19.00).
Strefa Szeptów: „Pewna Historia”, teren od placu Nowy Targ do Parku Słowackiego
Tu można obejrzeć taneczny performens uliczny pokazujący nieznane historie rodzin z Dolnego Śląska. Żeby obejrzeć całość trzeba odwiedzić plac Nowy Targ, Halę Targową, bloki w okolicach ulicy Frycza Modrzewskiego, plac przy Akademii Sztuk Pięknych, ulicę Purkyniego pomiędzy Hotelem Radisson a Muzeum Narodowym, plac przed Panoramą Racławicką i dojść aż do Parku Słowackiego.
W planie są tez warsztaty teatralne, śpiewu i cyrkowe.
Strefa Smaków, Ogród botaniczny
W tej części głównym tematem będzie... dżem. I to nie taki sklepowy. Polsko - niemiecki projekt skupia się na pamięci smaku – wspomnieniach z domu, dżemach przygotowywanych przez nasze babcie. Będą koncert, opowiadanie historii i marmoladowy piknik.
Godziny rozpoczęcia spektakli: 11:00; 12:30; 14:00; 15:30; 17:00; 18:30.
Strefa Granic, plac Uniwersytecki
Instalacje i performanse poświęcone historiom mieszkających w Polsce Ukraińców.
Godziny rozpoczęcia udramatyzowanych happeningów: 11:00; 13:00; 15:00; 17:00.
Szafy w mieście
Wokół centrum Wrocławia ustawionych jest dziś 21 szaf. Można w nich zostawiać wspomnienia dla następnych pokoleń.

i
FLOW II
Kulminacyjna część wydarzenia, czyli trwające mniej więcej godzinę show na bulwarze Dunikowskiego nad Odrą zaczyna się o godzinie 22.00. Ma to być performens, w którym rzeka i otaczające ją budynki będą grały kluczową rolę. Obiekty będą specjalnie oświetlone, a wszystko połączy przygotowany specjalnie na tę okazję utwór muzyczny: "Kantata wrocławska". Wykonają go chóry i orkiestry między innymi z Drezna, Krakowa, Wrocławia, Jeruzalem i Lublina.
Skąd najlepiej oglądać Flow?
Najlepiej dostać się na sam bulwar Dunikowskiego. Będzie to możliwe od godziny 20:15. Niezłym pomysłem jest także most Pokoju. Ten będzie otwarty od godziny 20:00.
Flow będzie można również obejrzeć na czterech ekranach umieszczonych na bulwarze Kaczyńskich, Wyspie Piasek, placu Nowy Targ oraz na Wzgórzu Polskim, naprzeciw Panoramy Racławickiej.
Utrudnienia w ruchu
Impreza wprowadzi trochę zmian na ulicach miasta. W godzinach od 21:00 do 23:30 zamknięta dla ruchu będzie trasa od Hali Targowej do placu Bema oraz prawie całkowicie most Pokoju (będą mogły jeździć tamtędy tylko samochody kierujące się w stronę centrum). Godzinę wcześniej zamknięta zostanie ulica Purkyniego.
Z powodu tych zmian w godzinach 20:50-23:30 objazdami będą jeździły tramwaje numer 6, 8, 9, 11, 17, 23 oraz autobusy A, N, 904 i 914.
Dodatkowe autobusy
Specjalne linie będą kursowały po przedstawieniu. Wszystkie będą startowały z Petrusewicza. 241 będzie jeździło na Osiedle Sobieskiego, 243 na Pilczyce, 245 na Kozanów, 246 na Obornicką, 247 na Kamieńskiego, 249 na Nowy Dwór, 251 w kierunku FAT-u oraz Psiego Pola i Litewskiej, 253 na Bartoszowice, a 255 na Gaj.