Ginekolog podejrzany o przyjmowanie łapówek

i

Autor: pixabay.com

Wrocławski ginekolog podejrzany o przyjmowanie łapówek. Prokuratura poszukuje jego pacjentek

2021-01-07 10:10

Ginekolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu miał żądać od pacjentek łapówek za wykonywanie zabiegów medycznych, w tym m.in. za przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Lekarz od maja przebywa w tymczasowym areszcie. Prokuratura poszukuje osób, które wręczały ginekologowi łapówki lub mają informacje na ten temat.

Ginekolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu jest podejrzewany o przyjmowanie łapówek w zamian za wykonywanie zabiegów medycznych. Mężczyzna usłyszał już 63 zarzuty. Prokuratura poszukuje kolejnych świadków, którzy mają informacje na temat przyjmowania przez lekarza korzyści majątkowych.

Zatrzymany lekarz pracował jako ginekolog w Klinice Ginekologii i Położnictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu. Z ustaleń prokuratury wynika, że co najmniej od 2009 roku lekarz miał żądać od pacjentek kliniki łapówek w zamian za przeprowadzenie zabiegów cesarskiego cięcia, wykonanie innych zabiegów medycznych lub udzielenie świadczeń ambulatoryjnych. Niejednokrotnie miał przy tym uzależniać przeprowadzenie zabiegu od wręczenia korzyści majątkowej.

Ginekolog został zatrzymany pod koniec maja 2020 r. Od 29 maja przebywa w areszcie tymczasowym.

Wrocławska prokuratura apeluje do wszystkich osób, które wręczały lekarzowi łapówki, bądź mają wiedzę na ten temat, o zgłaszanie się do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu (tel: 713718122, 713718123, e-mail: sledczy@prokuratura.wroclaw.pl) lub Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (tel. 478714878). Prokuratorzy przypominają jednocześnie, że osoby wręczające korzyść majątkową osobie pełniącej funkcję publiczną nie podlegają karze tylko w przypadku, gdy same zawiadomią o tym fakcie organ ścigania, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Sonda
Czy dałeś lub przyjąłeś kiedyś łapówkę?
Wyrzucił dziecko z samochodu i ukradł BMW warte ćwierć miliona złotych