Wrocław: Long Story Short Film Festival najpierw w kinie, a następnie w sieci

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Long Story Short Film Festival najpierw w kinie, a następnie w sieci

2021-06-04 10:26

52 filmy krótkometrażowe zakwalifikowały się do konkursu II Long Story Short Film Festival, organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe. Tegoroczny festiwal odbędzie się stacjonarnie w kinie DCF w dniach od 10 do 13 czerwca, a następnie w sieci od 14 do 19 czerwca. Wszystkie prezentowane filmy będzie można obejrzeć bezpłatnie.

II Long Story Short Film Festival, czyli Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych rozpocznie się 10 czerwca we wrocławskim kinie DCF. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało niemal 260 produkcji. Spośród nich jury wyłoniło 52 filmy, które pokazane zostaną najpierw w kinie, a później także na platformie internetowej.

Nagroda główna zostanie przyznana przez jury w trzech kategoriach konkursowych: fabuła, dokument i animacja. O nagrody będą rywalizowały 22 filmy fabularne, 16 filmów dokumentalnych i 14 filmów animowanych nadesłanych przez twórców z całej Polski. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają statuetki "Salamandry" oraz nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. zł, ufundowane przez marszałka województwa dolnośląskiego. Podczas festiwalu zostanie przyznana także nagroda publiczności i nagroda dziennikarzy. Artyści będą konkurować również o nagrodę prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka w wysokości 3 tys. zł.

Oprócz pokazów konkursowych widzowie będą mogli zobaczyć krótkie metraże wybitnych twórców filmowych. Gośćmi specjalnymi tegorocznego Long Story Short Film Festival będą Mariusz Wilczyński, Aleksandra Terpińska i Grzegorz Szczepaniak, a spotkaniom z nimi będą towarzyszyły pokazy w sekcji Panorama. Festiwalowi towarzyszyć będzie też wystawa prac wrocławskiej artystki Katarzyny Emose Uhunmwangho zatytułowana "Po światach". Wernisaż odbędzie się 10 czerwca w kinie DCF.

Tegoroczny festiwal odbędzie się stacjonarnie w kinie DCF w dniach od 10 do 13 czerwca, a następnie w sieci od 14 do 19 czerwca. Wszystkie filmy prezentowane zarówno w kinie jak i on-line będą bezpłatne.

Nowa ścieżka rowerowa we Wrocławiu, od Karkonoskiej do Francuskiej