Wrocław. Mieszkańcy mieli 20 minut na spakowanie swoich rzeczy! Ich kamienica zaczęła pękać [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-07-28 14:35 Marcin Torz

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Żeromskiego są przerażeni. Trudno im się dziwić. Ich kamienica pęka. W mieszkaniach nagle pojawiły się szczeliny. Lokatorzy boją się, że budynek w każdej chwili może runąć. Część z nich w nocy musiała natychmiast opuścić mieszkania.

Kamienica przy ul. Żeromskiego, to stary, przedwojenny budynek. Tuż obok, na przylegającej do niej działce, trwa budowa apartamentowca. - To od wierceń na tej budowie popękały nam ściany! - mówi pan Czesław, lokator z Żeromskiego.

Pierwsze rysy pojawiły się kilka dni temu. Za to wczoraj wieczorem były to już poważne pęknięcia. - Palca można w nie włożyć! - mówi nam pan Czesław.

Na miejsce przyjechała zaalarmowana straż pożarna i policja. Mieszkańcy mieli 20 minut na zabranie najpotrzebniejszych rzeczy i ewakuację.

Boją się, że kamienica się zawali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mieszkańcy noc spędzili u rodzin bądź w hotelach. Rano, gdy przyjechali do swoich mieszkań, okazało się, że nie mogą do nich wrócić. Trwa ekspertyza budynku i dopiero po niej okaże się, czy kamienica jest bezpieczna.

Rozmawialiśmy z przedstawicielem inwestora sąsiedniej budowy. Nie próbuje unikać odpowiedzialności i jeśli okaże się, że kamienicę trzeba naprawić, to zrobi to na własny koszt. - Po wstępnych ekspertyzach uważam, że budynek nie grozi zawaleniem - dodawał.