Małopolska: Uwaga na gołoledź! IMGW ostrzega przed opadami marznącego śniegu [PROGNOZA POGODY]

i

Autor: Wikipedia CC

Wrocław: Na drogach i chodnikach będzie bardzo ślisko! IMGW ostrzega [ALERT POGODOWY]

2021-01-07 14:06

IMGW ostrzega przed oblodzeniem we Wrocławiu i wschodniej części województwa dolnośląskiego. Synoptycy przewidują, że mokra nawierzchnia dróg i chodników będzie w najbliższych godzinach zamarzać, stwarzając niebezpieczeństwo dla pieszych i kierowców.

W czwartek (7 stycznia) na Dolnym Śląsku od rana pada mokry śnieg, który szybko się topi. Niestety, wieczorem temperatura zacznie spadać poniżej 0°C, powodując zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed możliwymi oblodzeniami we Wrocławiu i wschodniej części województwa dolnośląskiego.

Synoptycy przewidują, że temperatura może spaść w nocy do -4°C, a przy gruncie nawet do -7°C. To sprawi, ze mokra nawierzchnia dróg i chodników będzie zamarzać, powodując niebezpieczne oblodzenia.

Ostrzeżenie pogodowe IMGW obowiązuje od godz. 18 w czwartek (7 stycznia) do godz. 9 rano w piątek (8 stycznia) we Wrocławiu oraz powiatach: wrocławskim, trzebnickim, milickim, oleśnickim, oławskim i strzelińskim.

Sonda
Czy śledzisz regularnie OSTRZEŻENIA POGODOWE?
Ogród Botaniczny zimą