Narkotykowe laboratorium w mieszkaniu we Wrocławiu

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Narkotykowe laboratorium w mieszkaniu na Śródmieściu. 44-latek zatrzymany

2021-04-14 7:25

44-letni wrocławianin urządził sobie w mieszkaniu małe laboratorium narkotykowe. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli sprzęt do produkcji narkotyków i blisko 30 porcji handlowych metamfetaminy oraz 500 porcji suszu roślinnego. 44-latek został zatrzymany. Grozi mu co najmniej kilka lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej zlikwidowali domowe laboratorium, w którym wytwarzane i paczkowane były narkotyki. W mieszkaniu 44-letniego wrocławianina funkcjonariusze znaleźli przedmioty wykorzystywane do produkowania oraz późniejszego handlu środkami odurzającymi.

- Były to m.in. szklane lufki, waga elektroniczna, kilkaset nowych nieużywanych woreczków foliowych strunowych do pakowania towaru przeznaczonego na sprzedaż i inne, z których wrocławianin korzystał nawet jeszcze chwilę przed przyjściem mundurowych do jego domu - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Na łyżce stołowej w jednym z pokoi, znajdowały się resztki świeżo przetworzonej substancji. Zdążył on bowiem tego dnia, wyprodukować już substancje, które właśnie poporcjował.

44-latek próbował tłumaczyć policjantom, że środki odurzające gromadzi na własny użytek. W końcu jednak przyznał, że znaleziony w mieszkaniu worek z suszem miał mu posłużyć do przygotowania kolejnych porcji narkotyków. Łącznie w mieszkaniu wrocławianina funkcjonariusze znaleźli blisko 30 porcji handlowych metamfetaminy oraz 500 porcji suszu roślinnego.

Mężczyzna został zatrzymany, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Może mu grozić co najmniej kilka lat pozbawienia wolności.

Leciał po drodze jak POCISK! Brawurową jazdę przerwali policjanci z grupy Speed