Nauczyciel wpadł w szał, bo uczniowie naśmiewali się z Andrzeja Dudy

i

Autor: SG Nauczyciel wpadł w szał, bo uczniowie naśmiewali się z Andrzeja Dudy

Nauczyciel wpadł w szał, bo uczniowie naśmiewali się z Andrzeja Dudy

2021-11-04 20:28

W trakcie lekcji historii w XVII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu doszło do politycznej awantury. Gdy część uczniów zaczęła naśmiewać się z prezydenta Andrzeja Dudy, nauczyciel – a także radny PiS – nie wytrzymał. Jego szokujące zachowanie nagrali uczniowie.

Wulgarne słownictwo i uderzanie pięścią w uczniowską ławkę nie przystoi nauczycielowi. Tak jednak zachował się nauczyciel podczas lekcji historii w XVII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Co go do tego sprowokowało? Jak informuje Gazeta Wyborcza – polityczne komentarze uczniów. Wszystko zaczęło się od dyskusji na temat wolnej elekcji. Robert Pieńkowski – nauczyciel historii, a także radny PiS – miał przekonywać uczniów, że nie każdy z monarchów był do niej przygotowany. Jeden z uczniów skomentował, że prezydent Andrzej Duda też nie ma odpowiednich kompetencji do rządzenia państwem i na potwierdzenie swych słów pokazał film, na którym prezydent duka po angielsku. Wtedy rozpętała się awantura.

Zobacz: Prywatne zdjęcia Andrzeja Dudy w sieci. Tak spędza wolny czas

Nauczyciel wpadł w szał, bo uczniowie naśmiewali się z Andrzeja Dudy

Wybuch nauczyciela, który stanął w obronie Andrzeja Dudy, nagrali uczniowie. Na nagraniu, do którego dotarła Gazeta Wyborcza widać, jak nauczyciel uderza pięścią w ławkę i nie przebierając w słowach mówi: „Ty jesteś akurat mądry. Dlatego, że ja, na przykład, k...a, d...ę nadstawiałem, walczyłem z komuną, po to, żeby obalić tą pier...ą komunę. Po to, żebyś nie musiał zdawać matury z języka rosyjskiego!”

Robert Pieńkowski w rozmowie z Faktem potwierdza, że dał się na chwilę ponieść emocjom, jednak po całym zdarzeniu porozmawiał z uczniami i przeprosił za swoje niewłaściwe zachowanie. Jak twierdzi, próbował wytłumaczyć uczniom, że słabsza znajomość języków obcych wśród polityków, może być spowodowana tym, że w czasach swojej młodości zamiast angielskiego, uczyli się rosyjskiego.

Czy nauczyciela spotkają jakieś konsekwencje? O tym być może zdecyduje kurator oświaty po zapoznaniu się ze sprawą.

Sonda
Czy nauczyciel może dać się ponieść emocjom?
33-letni włamywacz okradł blisko 30 wrocławskich lokali gastronomicznych