Plac Społeczny we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla Plac Społeczny we Wrocławiu

Wrocław. Nie żyje 61-latka, którą znaleziono na placu Społecznym! Tajemniczy wypadek nie daje spokoju policjantom

2021-07-20 21:59

Nie żyje 61-latka, którą znaleziono na placu Społecznym we Wrocławiu 10 lipca. Kobieta zmarła w szpitalu po 10-dniowej walce o życie. Feralnego dnia jechała rowerem i według wstępnych ustaleń policji zderzyła się z innym rowerzystą, po czym obydwoje się przewrócili. Od tamtego czasu mundurowi poszukiwali drugiego uczestnika wypadku, aż w końcu mężczyzna sam się do nich zgłosił. Czy ma on związek ze śmiercią 61-latki na palcu Społecznym we Wrocławiu?

Wrocław. Nie żyje 61-latka, którą znaleziono na placu Społecznym! Tajemniczy wypadek nie daje spokoju policjantom

Jak informuje Gazeta Wyborcza Wrocław, nie żyje 61-latka, którą znaleziono na placu Społecznym we Wrocławiu 10 lipca. Od tamtej pory kobieta walczyła o życie w szpitalu, ale po 10 dniach ostatecznie zmarła. Feralnego dnia jechała rowerem i miała brać udział w wypadku z innym rowerzystą.

- Z uzyskanych od świadków informacji ustalono, że obie osoby poruszały się w tym samym kierunku. Prawdopodobnie w momencie wykonywania przez rowerzystkę manewru wyprzedania doszło pomiędzy nią a innym rowerzystą do kontaktu. Obie osoby przewróciły się - informowała policja we Wrocławiu.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który miał zderzyć się z 61-latką na placu Społecznym, i zachęcali do kontaktu także innych świadków wypadku, bo w tym miejscu nie ma żadnych kamer. Jak informuje Gazeta Wrocławska, poszukiwany sam zgłosił się na policję, ale ze złożonych przez niego zeznań wynika, że to nie on doprowadził do tragicznego w skutkach zdarzenia. W związku z tym sprawą ustalenia szczegółowych przyczyn i okoliczności wypadku na placu Społecznym we Wrocławiu zajmie się zespół biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Czytaj też: Pijany kierowca przyjechał pomóc… pijanemu kierowcy. Jeden miał też narkotyki

Czytaj też: Koszmarny wypadek na Dolnym Śląsku. Dwie osoby zginęły na miejscu [ZDJĘCIA]

Nie żyje 61-latka, którą znaleziono na placu Społecznym.