Przedszkole

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Niemal 1400 nowych miejsc w przedszkolach. Gdzie są wolne miejsca?

2021-09-15 9:45

W 2021 roku we wrocławskich przedszkolach publicznych uruchomionych zostanie niemal 1400 nowych miejsc. Większość z nich została jest uruchomiona. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

– Obecnie nowe miejsca w przedszkolach tworzymy przede wszystkim na szybko rozwijających się osiedlach, m.in.: Maślicach, Stabłowicach, Psim Polu, Jagodnie oraz Leśnicy. Poza tym uzupełniamy sieć placówek w centrum, bo często rodzice wybierają przedszkola blisko pracy – mówi Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocławia.

Placówkami, które z początkiem nowego roku szkolnego przeszły już do większych i bardziej komfortowych lokalizacji, są: Przedszkole nr 7 w ZSP 5 przy ul. Osobowickiej i Przedszkole nr 24 w ZSP 14 przy ul. Dębickiej. – Teraz jest to przedszkole ośmiooddziałowe. Dzięki przeniesieniu placówki do nowego budynku, z ul. Częstochowskiej na ul. Dębicką, zwiększyliśmy liczbę miejsc ze 120 do 200 – mówi Robert Siwy, dyrektor Przedszkola nr 24 we Wrocławiu. – Jeżeli chodzi o warunki, to poprawiły się one diametralnie. Budynek jest nowy i spełnia najwyższe standardy. Sale są znakomicie wyposażone, kadrę też mamy profesjonalną – dodaje.

Wrocławski Ogórek znowu będzie woził wrocławian

Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

Ponadto w ośmiu lokalizacjach powstały (lub powstaną wkrótce) placówki, które nie są tworzone przez miasto, ale będą działały na takich samych zasadach. Takie podmioty zapewnią łącznie 1040 nowych miejsc. Największe przedszkola znajdują się m.in. na Żernikach, Psim Polu, Swojczycach, Wojnowie i Nadodrzu. - Dążąc do zwiększenia oferty przedszkolnej, prowadzimy szereg działań zachęcających podmioty zewnętrzne do budowania przedszkoli. Docelowo placówki te zyskują status publicznych, czyli są dostępne dla mieszkańców na takich samych zasadach, jak te prowadzone przez miasto – dodaje Marcin Miedziński.

Tutaj znajdziesz informacje o wolnych miejscach we wrocławskich przedszkolach publicznych.

Lista nowych przedszkoli uruchomionych od września 2021 r.

  • Przedszkole nr 24 w ZSP 14 przy Dębickiej – 200 miejsc (nowa lokalizacja istniejącego przedszkola)
  • Przedszkole nr 7 w ZSP 5 przy ul. Osobowickiej – 150 miejsc (nowa lokalizacja istniejącego przedszkola)
  • Publiczne Przedszkole „Marchewkowe Pole” przy ul. Rezedowej – 250 miejsc
  • Publiczne Przedszkole „Skauty V” przy ul. Dubois – 125 miejsc
  • Publiczne Przedszkole „Leśne Zuchy” przy ul. Swojczyckiej – 150 miejsc
  • Publiczne Przedszkole „Elfiki” ul. Robotniczej – 90 miejsc
  • Publiczne Przedszkole „Parasolka” przy ul. Nyskiej – 50 miejsc
  • Publiczne Przedszkole „Planeta Dzieci” przy ul. Poleskiej – 225 miejsc
  • Publiczne Przedszkole „Pirackie Skarby” przy ul. Przemkowskiej – 25 miejsc
  • Publiczne Przedszkole „Skauty VI” przy ul. Błotnej – 125 miejsc - trwa ostatni etap prac. Dostępne będzie jeszcze w 2021 roku.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia pod Wrocławiem. Motocykl wbił się w punto i stanął w płomieniach. PONIŻEJ GALERIA.

Sonda
Czy Twoje dziecko dostało się do publicznego przedszkola?