Pijana matka

i

Autor: evekolor/cc0/pixabay

Wrocław: Pijana 23-latka „opiekowała się” córeczką. Miała ponad 3 promile alkoholu!

2020-11-24 14:26

Ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie miała 23-letnia wrocławianka, która opiekowała się swoją niespełna 4-letnią córeczką. Kompletnie pijana kobieta nie tylko nie poczuwała się do winy, ale wobec interweniujących funkcjonariuszy zachowywała się bardzo agresywnie. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia 4-latki, może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

Nawet 5 lat pozbawienia wolność może grozić 23-letniej wrocławiance zatrzymanej przez policjantów z komisariatu przy ul. Grabiszyńskiej, która podejrzewana jest o stworzenie zagrożenie dla życia lub zdrowia swojej małoletniej córeczki. O całej sprawie zawiadomili funkcjonariuszy pracownicy wrocławskiego MOPS-u, którzy nie mogli dostać się do jednego z mieszkań. Przez drzwi wyraźnie słyszeli głosy małego dziecka, ale nikt z dorosłych się nie odzywał. Obawiając się o bezpieczeństwo dziecka wezwali policję.

Przybyłym na miejsce policjantom drzwi otworzyła w końcu właścicielka mieszkania. Jak się okazało, kobieta była kompletnie pijana, a pod jej opieką znajdowała się jej niespełna 4-letnia córeczka. Badanie wykazało, że 23-latka miała w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu.

- Kobietę, która okazała się być dodatkowo agresywna w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy, zatrzymano i umieszczono do czasu wytrzeźwienia w policyjnym areszcie – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Dziecko natomiast przekazano pod opiekę specjalistów z jednej z wrocławskich placówek opiekuńczych.

Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwa mama swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia swojej małoletniej córeczki, może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

Futurystyczne toalety we wrocławskich parkach