Pijana 61-latka jechała całą szerokością jezdni. Miała 3 promile alkoholu

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Pijana 61-latka jechała całą szerokością jezdni. Miała 3 promile alkoholu!

2021-05-05 11:40

Prawie 3 promila alkoholu miała w organizmie 61-letnia kobieta, jadąca samochodem ulicą Krzycką we Wrocławiu. Jakby tego było mało 61-latka posiadała aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej teraz nawet 5 lat więzienia.

Uwagę kierowców podróżujących ulicą Krzycką we Wrocławiu zwróciła siedząca za kierownicą forda kobieta, która jechała całą szerokością jezdni. Wszystko wskazywało na to, że kobieta może być pijana i wkrótce może spowodować wypadek. O zdarzeniu natychmiast poinformowano więc policję. Na miejsce wysłano wspólny patrol wrocławskiej drogówki i Żandarmerii Wojskowej. Gdy policjantka z żołnierzem dotarli na miejsce, bez problemu odnaleźli wskazany samochód.

- Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu – informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Mężczyźni, którzy wzywali pomoc i widzieli całe zdarzenie, potwierdzili, że to ona kierowała fordem i nikogo innego w tym pojeździe nie było.

Jak się okazało 61-letnia kobieta była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało, szybko wyszło na jaw, że 61-latka, wsiadając za kierownicę, zignorowała orzeczony przez sąd zakaz kierowania przez nią pojazdami.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Chłopczyk na rowerku wjechał wprost pod rozpędzony samochód